گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

نگاهی به Hitman 2 یک اثر جنایی و مخفی کاری با نقش آفرینی مأمور شماره 47

عنوان Hitman 2 در واقع ادامه ی داستان سری گذشته ی این بازی یعنی Hitman را بازگو میکند، اما این بدان معنا نیست که پیش از این نسخه های دیگری از این بازی عرضه نشده باشد، سری بازی های Hitman سال هاست که جزء یکی از بهترین عناوین سبک مخفی کاری و جنایی محسوب میشود نگاهی به Hitman 2 که بعضی از صحنه های آن واقعاً نفس را در سینه حبس میکند. این بازی داستان مردی را به نمایش میگذارد که از آن تحت عنوان Agent 47 یا همان مأمور شماره ی 47 یاد میکنند که یک مأمور مخفی جهت انجام عملیات های سری و محرمانه نگاهی به Hitman 2 میباشد که برای سازمانی به نام ICA فعالیت میکند. Agent 47 یک شخصیت متشخص و شیک پوش میباشد که تمامی مأموریت هایش را با لباس های شکیل آغاز میکند و اکثراً کت و شلوار به تن دارد. این شخصیت بار کدی را در قسمت پشتی سر بی موی خود دارد که به گونه ای یک پلاک محسوب میشود که بیانگر نام او یعنی مأمور شماره ی 47 میباشد. این قاتل حرفه ای اساساً برای کشتن شخصیت های مهمی انتخاب میشود که برای خود دار و دسته ی بسیار و تشکیلات مهمی دارند، این شخصیت ها میتوانند سران گروه های مافیایی، کارتل ها، سردمداران تولید مواد مخدر و شخصیت های قدرتمند دیگر باشند. در سری بازی های اخیر Hitman، بازیکن حداقل باید 2 شخصیت مهم را در هر مرحله به قتل برساند. مامور شماره ی 47 در ابتدا نوع لباس و سلاح های مورد نظر خود را انتخاب میکند که کلت خفه کن دار، سکه جهت پرت کردن حواس نیرو های محافظ دشمن و یک فیبر سیم برای خفه کردن و … را شامل میشود. یکی از جالب توجه ترین اقدامات نگاهی به Hitman 2 شخصیت اصلی بازی در حین اجرای گیم پلی عوض کردن لباس آن میباشد، مامور شماره ی 47 برای اینکه خود را با نیرو های دشمن همرنگ سازد، به صورت مخفیانه یکی از آنها را سر به نیست کرده و از لباس آن برای نفوذ هرچه بیشتر به منظور رسیدن به هدف استفاده میکند. بین عنوان اول و دوم این بازی تفاوت آنچنانی در زمینه ی گرافیکی، جزئیات گیم پلی و امکانات جدیدی دیده نمیشود، این دو عنوان تقریباً به هم شبیه هستند و از تفاوت آنچنانی برخوردار نیستند. علاقمندانی که بنا به هر دلیلی نتوانستند سری اول Hitman را که در سال 2016 منتشر شد تجربه کنند میتوانند در Hitman 2، هر دو عنوان را که با هم ادغام شده است را تجربه کنند. همچنین این بازی بستری برای اجرای حالت CO-OP نیز فراهم آورده که برای چنین اثر محبوبی در سبک مخفی کاری و جنایی میتواند بسیار هیجان انگیز باشد. مامور شماره ی 47 از کاریزمای خاصی برخوردار میباشد که قطعاً طرفداران آثار جنایی را به خود جذب میکند، این شخصیت به عنوان یک کاراکتر بسیار مهم و استراتژیک برای سازمان ICA فعالیت میکند که از سوی کارکنان آن بسیار مورد احترام واقع میشود و از سوی دیگر از حیثیت قابل توجهی نگاهی به Hitman 2 بهره مند میباشد. این بازی با شعار ” دنیا را با اسلحه ات بساز” آغاز میشود و به گونه ای وجود همچین نیرو هایی نظیر مامور شماره 47 را برای دنیا بسیار حیاتی و مهم جلوه میدهد. یکی از سردمداران سازمان ICA که در ابتدای عنوان اول چندان به این شخصیت اعتماد نداشت در پایان مامور شماره ی 47 را اینگونه توصیف میکند:

  • تو همیشه بهترین بوده ای
  • هیچکس نمیتواند به تو نزدیک شود
  • هنر به دست تو تعریف میشود و هنر نیز تورا تعریف میکند
  • مردان قدرتمند به واسطه ی دستان تو سقوط میکنند
  • اقدامات تو دنیا را تغییر داده است
  • تو نوع شکل گیری دنیا را تحقق میبخشی

عنوان Hitman 2 موفق به دریافت امتیازات قابل قبولی از سوی منابع مختلف شده است. این بازی در تاریخ 13 نوامبر 2018 عرضه شد که برای پلتفرم های PS4، Microsoft Windows و Xbox One استاندارد سازی شده و در دسترس قرار دارد. این نگاهی به Hitman 2 بازی توسط شرکت IO Interactive گسترش پیدا کرده و از حالت های Single Player و Multiplayer برخوردار میباشد. عنوان قبلی این بازی یعنی Hitman توسط 2 ناشر یعنی شرکت های Square Enix و Warner Bros عرضه یافته بود اما Hitman 2 تنها به واسطه ی Warner Bros وارد بازار شد.

فرستادن دیدگاه

نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد بود و انتشار نخواهد یافت.

این تارنما جهت افزایش کیفیت مرور شما از کوکی ها استفاده میکند، در صورتی که از این تارنما دیدن میکنید به معنای پذیرفتن سیاست های قانون کوکی میباشد. پذیرفتن بیشتر بخوانید

سیاست حفظ حریم شخصی