گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

داستان بازی Destiny 2 | نسخه کامل به همراه بسته های الحاقی

داستان بازی Destiny 2: نسخه استاندارد (Red Legion)

پس از وقایع Destiny 1 و آرامش نسبی بشر خطر جدیدی انسانیت را در Destiny 2 تهدید می‌کند به نام ارتش سرخ (Red Legion) گال Ghaul:

Destiny 2 Ghaul
Ghaul

 

رهبر ارتش سرخ یا Cabal ناگهان به آخرین شهر و Traveler حمله کرده و سخنگوی Traveler را اسیر و آخرین شهر را نسبتاً تخریب می‌کند قهرمان اصلی بازی خود را خالی از Light دیده آسیب پذیر می‌شود پس از ملاقات با گال به اعماق شهر پرت شده و بی‌هوش می‌شود چند روز می‌گذرد خوشبختانه Ghost ما سالم است و شخصیت اصلی بازی را احیا می‌کند و پس از گذشت چند روز با Howthorne که رهبری بازمانده‌های زمین را دارد ملاقات کرده و سیگنالی که از طرف فرمانده Zevala دریافت می‌کنند که فرمان گرد آمدن در تایتان یکی از ماه‌های زحل را صادر کرده است.

Destiny 2 Zevala
Zevala

پس از سفر به تایتان مشاهده می‌شود آنجا توسط خاندان Hive تصرف شده و فرمانده زوالا دستور تخریب محل زاد ولد هایو را به شما می‌دهد پس از انجام این کار فرمانده زوالا تصمیم اتحاد دوباره رهبران ونگارد که Zevala ikora Cayde 6 هستند را در سر دارد:

Destiny 2 cayde 6
Cayde 6

اما قبل از انجام این کار باید دو رهبر دیگر را پیدا کرد در همین حال Cayde در Nesus در یک حلقه تلپرتی گرفتار شده پس از ملاقات و کمک کردن و آزاد کردن او با Failsafe یک هوش مصنوعی golden age ملاقات می‌کنیم که محل ikora را به ما می‌دهد معلوم می‌شود که ikora در آیو یکی از قمرهای مشتری که برای Warlock ها به دلیل سرشار بودن از light ارزشمند است قرار دارد پس از ملاقات با ikora معلوم می‌شود که ارتش سرخ می‌خواهد انرژی آیو را استخراج کند ولی خوشبختانه قهرمان ما و ikora باعث جلوگیری این امر شده اما در همین حال یک خطر جدی‌تر را اکتشاف می‌کنند به نام Almighty

Destiny 2 Almighty
Almighty Weapons System

Almighty اسلحه ارتش سرخ و کارش از بین بردن و استخراج انرژی ستاره‌هاست ارتش سرخ می‌خواهد تمام منظومه شمسی را با انجام این کار نابود کند. پس از گرد هم آمدن سه رهبر Vanguard و Hawthorne آنها یک نقشه علیه ارتش سرخ می‌چینند به دلیل اولویت خطر Almighty نسبت به هر چیز دیگری تصمیم به نابودی Almighty می‌گیرند. Almighty در نزدیکی خورشید قرار دارد و پس از عازم شدن به آنجا شما مأموریت از کار انداختن موتوران از طریق نابودی هسته‌های اجزای آن را دارید پس از انجام این کار و نابودی Almighty نوبت به خود گال می‌رسد.

سرآغاز یک پایان

حال که Almighty  نابود شده و شما از مأموریتتان به زمین بازمی‌گردید می‌بینید که سه رهبر ونگارد و Hawthorne به آخرین شهر برای رسیدن به گال حمله کرده‌اند پس از یک نبرد سهمگین شما توسط یک دستگاه به محل گال Teleport می‌شوید در همین حال گال تصمیم گرفته تا انرژی Traveler را به‌زور بگیرد و به یک موجود بسیار قدرتمندتر تبدیل شود و از همه‌ی المان‌های Traveler استفاده کند.

Destiny 2 Attack on The Last City
Destiny 2 Attack on The Last City

اما خوشبختانه Traveler در همین حال به کمک ما آمده و بار دیگر از انسانیت دفاع می‌کند و شما با کمک Traveler گال را شکست می‌دهید اما گال بار دیگر در یک شکل انرژی مانند ظاهر شده اما Traveler با انتشار انرژی خود گال را یک بار برای همیشه از بین می‌برد.

Destiny 2 Boss Fight Ghaul
Boss Fight Ghaul

 

داستان بازی Destiny 2 : بسته الحاقی Curse of Osiris

Curse of Osiris
Curse of Osiris

گذشته حال آینده مفهوم‌هایی که می‌توان گفت برای Vex معنایی ندارند چون این موجودات اورگانیک در قالب ربات به علم سفر در زمان دسترسی پیدا کرده‌اند. Osiris وارلاک افسانه‌ای استاد ikora که در وقایع Destiny 1 به دلیل عطش برای دانش و پاسخ سوالاتش سوالاتی مثل دلیل جنگ نا اتمام گاردین‌ها چیست؟ آیا Traveler از انسان‌ها یک ارتش برای خود ساخته؟ و … تبعید شده بود خبر از بازگشتش رسیده است.

ikora رهبر وارلاک ها ما را عازم عطارد می‌کند آن هم برای ملاقات با Osiris و پرده افکنی از دلیل پیدا شدن دوباره‌ی او.

پس از سفر با عطارد اقامتگاه قبلی Osiris را به نام Light House پیدا می‌کنیم و می‌فهمیم که شخصیت Brother Vance نیز در آنجا حضور دارد پس از مکالمه با او ghost اوسایرس به نام Segira در قالب ghost ما قرار می‌گیرد و ما را برای رسیدن به Osiris همراهی می‌کند معلوم می‌شود که Osiris از دروازه‌های جنگل بی انتها شبیه ساز واقعیت Vex (جنگل بی انتها) عبور کرده و در جست‌وجوی یافتن نقشه‌های Vex سفر کرده است

پس از عبور از دروازه‌های جنگل بی انتها و ملاقات با Osiris در یکی از واقعیت‌های محتمل می‌فهمیم که vex قصد تغییر سرنوشت انسان‌ها را دارند سرنوشتی که در آن نه خبری از  Light Traveler هست نه حتی انسانی!

داستان بازی Destiny 2 : بسته الحاقی Warmind

Warmind

اما گاردین‌ها سرنوشتشان را خودشان رقم می‌زنند از این رو پس از گذر در واقعیت‌های شبیه سازی شده با Panoptes ذهن نامتناهی روبه رو می‌شویم همراه با کمک اوسایرس او را شکست داده و از آینده‌ای شوم جلوگیری می‌کنیم.

آنا بری (Ana bray) یکی از گاردین‌های سابق به مریخ برای یافتن گذشته‌ی خود و خانواده‌اش سفر کرده است و معلم می‌شود خانواده‌ی او یکی از این هوش مصنوعی‌ها را به نام Resputin ساخته‌اند ولی مریخ توسط خاندان Hive تصرف شده و معلوم می‌شود آنها به رهبری Xol خدای کرم گونه‌ی هایو در صدد نابودی Resputin است در این حال Ana bray با قهرمان بازی ارتباط برقرار کرده و از او درخواست کمک می‌کند پس از سفر به مریخ و ملاقات با آنا بری مأموریت دفاع از رسپیوتین به ماده شده اما برای تقویت اسلحه‌ی رسپیوتین که Javelin نام دارد بایستی هسته‌ی رسپیوتین را اورکلاک کرده که این امر باعث از کار افتادن خط دفاعی رسپیوتین شده و او را آسیب پذیر قرار می‌دهد در این حال به Xol رهبر هایو ها روبه رو شده و با کمک رسپیوتین و استفاده از Javelin او را شکست می‌دهیم.

داستان بازی Destiny 2:  بسته ی الحاقی Forsaken

Destiny 2 Forsaken

شاهزاده‌ی Reef که Uldren Sov نام دارد در صدد تشکیل یک ارتش که سربازان آن Scorn نام دارد است.

Scorn همان Fallen هستند که از مرگ توسط جادوگران (Necromancers) به زندگی بازگشته‌اند و تمامی آنها در Prison of Elders یا زندان کهن‌سال ها قرار داشتند. Uldren Sov آنها را در زندان آزاد کرده و باعث هرج و مرج می‌شود در همین حال Cayde 6 برای پایان به این نابسامانی به آنجا می‌رود اما scorn او را محاصره کرده و در نهایت Uldren Sov او را می‌کشد و هنگامی که شخصیت اصلی بازی به او می‌رسد کار از کار گذشته است.

بدین ترتیب شخصیت اصلی بازی تصمیم گرفتن انتقام Cayde 6 را می‌گیرد اما مثل هر استراتژی برای از بین بردن یک ارتش باید از اجزای کوچک آن شروع کرد. برای انجام این کار دو نفر با نام Petra Venj که خدمت گذار ملکه‌ی reef یا همان Mara Sov و دیگری Spider یک Fallen متفاوت که مذاکره را به جدل ترجیح می‌دهد به ما کمک می‌کنند.

ارتش Uldren Sov از هشت شخصیت برجسته (Baron) تشکیل شده‌اند: Fanatic که دست راست Uldren Sov است, Machinist, The mind-bender, The Trickster, The Hangman, The mad Bomber, The Rifleman, The rider.

پس از کشتن Baron نوبت به خود Uldren Sov می‌رسد معلوم می‌شود که دلیل جانی شدن Uldren Sov صدایی که شبیه به صدای خواهرش بوده است که از Uldren Sov می‌خواسته یک پورتال را برای عبور از آن فعال کند اما به جای خواهرش یک موجود با نام voice of riven ظاهر شده و Uldren Sov را می‌بلعد.

پیش از وقایع Destiny 2 اژدهایانی به نام Ahamkara وجود داشته‌اند که آرزوها را برآورده می‌کردند اما گاردین‌ها نسلشان را منقرض کردند ولی یکی از آنها Riven نام داشت که توسط Mara Sov ملکه‌ی Reef نگهداری می‌شد که در نوزادی به دست Taken ها در آمد.

به هر حال در نبرد نهایی با voice of riven مبارزه کرده و او را شکست می‌دهیم اما این پایان داستان نیست Uldren Sov در گوشه‌ای روی زمین افتاده و در یک Cutscene (میان پرده) شخصیت اصلی و Petra Venj به سمت Uldren Sov نشانه گرفته‌اند و در پایان صفحه به سیاهی کشیده شده و صدای شلیک اسلحه به گوش می‌رسد. Uldren Sov کشته شد اما توسط چه کسی؟ آیا قهرمان بازی یک قاتل است که فقط به دنبال انتقام بود؟ یا در صدد به زندان انداختن او و به دنبال عدالت؟ سؤال هایی که در بسته الحاقی Forsaken به آنها اشاره‌ای نشده است.

فرستادن دیدگاه

نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد بود و انتشار نخواهد یافت.

این تارنما جهت افزایش کیفیت مرور شما از کوکی ها استفاده میکند، در صورتی که از این تارنما دیدن میکنید به معنای پذیرفتن سیاست های قانون کوکی میباشد. پذیرفتن بیشتر بخوانید

سیاست حفظ حریم شخصی