The Last of Us 2

نگاهی به گیم پلی The Last of Us 2 از جدیدترین انحصاری های معرفی شده توسط PlayStation

پس از مشخص شدن تاریخ انتشار The Last of Us 2 در قالب گیم پلی The Last of Us 2 یک دمو توسط منابع PlayStation، از همان موقع تاکنون بحث این بازی در صفحات مجازی بسیار داغ است. این بازی که یکی از عناوین انحصاری مورد انتظار محسوب میشود، توسط شرکت Naughty Dog گسترش پیدا کرده و توسط شرکت Sony Interactive Entertainment عرضه خواهد شد. این بازی به صورت انحصاری فقط برای مشترکین و کاربران کنسول های PlayStation استاندارد سازی شده است. همانطور که در طی مطالب گذشته به صورت مختصر در رابطه با این بازی گفته شد، The Last of Us 2 برای اولین بار در رویداد E3 2018 شرکت Sony معرفی گردید و دموی گیم پلی The Last of Us 2 اخیری که از این بازی به نمایش در آمد، بعد از 1 سال خبر این بازی را به استحضار طرفداران آن رساند. در مجاورت این قضیه، سیاست خوبی که PlayStation همزمان با معرفی The Last of Us 2 در دستور کار قرار داد، در دسترس قرار دادن نسخه اول این بازی یعنی The Last of Us در رویداد PS Plus اکتبر 2019 میباشد. این قضیه بستری مناسب محسوب میشود تا کسانی که نسخه اول این اثر را بازی نکردند، به تجربه ی این بازی بپردازند تا در مجاورت آن رغبت و کنجکاوی تجربه ی نسخه دوم این بازی را هم داشته باشند. به گفته ی دیگر، PlayStation با این ترفند با یک تیر دو نشان زده است، یعنی هم یک اثر انحصاری خود را گیم پلی The Last of Us 2 در دسترس قرار داده، و هم تجربه این بازی بازار گرمی برای سری دوم آن یعنی The Last of Us 2 خواهد شد. حال با تمام این تفاسیر، بهتر است که نگاهی به ساختار گیم پلی این بازی بپردازیم.

نگاهی به گیم پلی The Last of Us 2

براساس گیم پلی های دیده شده از این بازی، یک دختر جوان به عنوان شخصیت اصلی به ایفای نقش میپردازد. The Last of Us 2 به صورت اکشن ماجراجویی ساخته شده و در قالب Survival (بقا) پیاده سازی شده است، همچنین از چاشنی ترس نیز در جریان گیم پلی خود استفاده کرده است. گیم پلی این گیم پلی The Last of Us 2 بازی از جلوه های مختلف و با معماری خاصی ساخته شده است که تماماً از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. این کیفیت شامل گرافیک بازی، نور پردازی، داستان، طراحی شخصیت، صداگذاری، موسیقی متن، فیزیک حرکتی و جزئیات بسیار دیگری میباشد. در گیم پلی هایی که پس از مشخص شدن تاریخ انتشار بازی تاکنون دیده شده است، کاراکتر دیگری به نام Ellie در بعضی مواقع در کنار شخصیت اصلی قرار دارد که او را در جریان بازی همراهی مینماید. در The Last of Us 2 شاهد عملکرد هایی در خصوص مخفی کاری نیز هستید که در اینطور مواقع شخصیت اصلی به خوبی خود را مخفی میکند؛ به عنوان نمونه میتوان به مخفی شدن در میان علفزار ها اشاره داشت. فیزیک شخصیت اصلی به شکل کاملاً انعطاف پذیری ساخته شده و به صورت کلی از هوشمندی خاصی برخوردار میباشد. به جرعت میتوان گفت که پیاده سازی چنین گیم پلی هوشمندی که به بتواند در لحظه نسبت به عملکرد بازیکن و واکنش محیط بازی با چنین حساسیت بالایی عکس العمل نشان دهد کمتر در بازی های ویدئویی دیده شده است.

گیم پلی The Last of Us 2
گیم پلی The Last of Us 2

The Last of Us 2 از حالتی به نام گیم پلی The Last of Us 2 شنیداری برخوردار است که در این خصوص با ایجاد کردن صدا حواس دشمن خود را پرت میکند، این حالت نیز از هوشمندی خاص خود برخوردار است. همچنین قابلیت دیگری در این بازی وجود دارد که موقعیت دشمن از سوی شخصیت اصلی قابل تشخیص است. تقریباً میتوان گفت که تمامی اجزای محیطی که در این بازی وجود دارد واکنش پذیر هستند. براساس گیم پلی های دیده شده از این بازی، یکی از بزرگترین بحران هایی که بازیکن را در The Last of Us 2 تهدید میکند مهمات میباشد، در تک تک قسمت هایی که در این بازی دیده شده است، شخصیت اصلی با تعداد تیر اندکی به جریان بازی ادامه میدهد. البته لازم به ذکر است که با وجود کم بودن مهمات، شخصیت اصلی از خلاقیت های خاصی به منظور نابودی دشمن استفاده میکند. با وجود اینکه چنین جریانی نسبتاً سخت و چالش برانگیز است، اما گیم پلی بسیار مهیج و تجربه برانگیزی را برای بازیکن رقم میزند. استفاده از سلاح های سرد متنوع که برای هریک شیوه های خاص جنگی و کشتار به خصوصی طراحی شده است یکی دیگر از جذابیت های The Last of Us 2 محسوب میشود. این بازی در خصوص تعقیب و گریز ها نیز به شکلی با کیفیت ظاهر شده و از قابلیت های مختلفی در این باره برخوردار است. میتوان گفت این بازی طوری طراحی شده که هیجان در لحظه به لحظه ی آن جاریست. موضوع این بازی در آخرالزمان اتفاق میوفتد و در کنار گیم پلی The Last of Us 2 انسان ها، هیولایی وجود دارند که به عنوان دشمن بازیکن محسوب میشوند. یکی از جلوه های دیدنی این بازی قالب آمدن طبیعت به مخروبه های انسانی است که مدت هاست به حال خود رها شده اند. این بازی به صورت انحصاری برای کاربران کنسول های PS4 عرضه خواهد شد و هم اکنون جهت پیش خرید در دسترس است.

درباره سهیل جهانشاهی

سهیل جهانشاهی هستم، کارشناس رشته کامپیوتر نرم افزار، طراح و برنامه نویس تحت وب و تحلیلگر بازی های ویدئویی فعالیت های جانبی: مطالعه و ترجمه کتب نادر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *