Games with Gold اکتبر 2019

Games with Gold اکتبر 2019 با 4 عنوان جدید برای کاربران Xbox One و Xbox 360

در Games with Gold سپتامبر 2019 شاهد بازی های بسیار خوبی بودیم که به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول Games with Gold اکتبر 2019 های Xbox One و Xbo 360 قرار گرفت. در مجاورت Xbox به تازگی شاهد عناوین برجسته و بحث برانگیزی بوده ایم که از طرف PlayStation برای کاربران PS Plus در دسترس قرار گرفت.  PlayStation پس از رونمایی از The Last of Us 2، نسخه قبلی این بازی را یعنی The Last of Us که در اصل برای PS3 عرضه شده بود و سپس برای PS4 استاندارد سازی شد، در رویداد ماهانه ی PS Plus برای ماه اکتبر 2019 در دسترس قرار میدهد. اما Games with Gold در سپتامبر 2019 چه برنامه ای برای کاربران کنسول های Xbox One و Xbox 360 دارد ؟؟

Games with Gold اکتبر 2019

ما در این سری طبق قرار ماهانه ی Xbox شاهد 4 عنوان متفاوت هستیم که هر 4 بازی برای کنسول های Xbox One در دسترس قرار میگیرد و تنها 2 بازی از این تعداد برای کاربران کنسول های Xbox 360 قابل دریافت خواهد بود. حال ما در این نوشته قصد معرفی مختصری از این بازی ها را داریم.

Tembo the Badass Elephant: این بازی محصول سال 2015 شرکت Sega میباشد و یکی از عناوین جذاب و سرگرم کننده در لیست بازی های رایگان Games with Gold سپتامبر 2019 به حساب می آید. همانطور که از اسم بازی پیداست، در Tembo the Badass Eplephant یک فیل به عنوان شخصیت اصلی این اثر به ایفای نقش میپردازد. ساختار گیم پلی این بازی به صورت دو بعدی و در قالب انیمیشنی پیاده سازی شده و در این خصوص از مکانیک مطلوبی برخوردار است. فیلی که به عنوان شخصیت اصلی در بازی وجود دارد، از شیطنت های خاصی استفاده میکند و همچنین در نقش یک تخریب گر و نابودگر ظاهر شده است که قادر است خسارت های قابل توجهی را به محیط اطرافش وارد کند. یکی دیگر از خصوصیات بسیار خوب این بازی بهره وری از خاصیت تخریب پذیری میباشد که به شکل قابل قبولی با ساختار گیم پلی ادغام شده است. این بازی از 1 تا 31 اکتبر فقط برای کنسول های Xbox One قابل دریافت میباشد.

Tembo The Badass Elphant
Tembo The Badass Elphant

Friday the 13th: The Game: این بازی برگرفته از سری فیلم های سینمایی Friday the 13th میباشد که شخصیت اصلی آن از سال 1980 تا 2009 در قالب عناوین مختلف این سری فیلم ها حضور پیدا کرده است. این سری فیلم های سینمایی اساساً در ژانر ترسناک و تکه تکه کردن (Slasher) ساخته شده اند. البته Friday the 13th: The Game از این قاعده مستثنی نیست و گیم پلی آن کاملاً مشابه سری فیلم های آن ساخته شده است. شخصیت جلادی که در این بازی به ایفای نقش میپردازد و همچنین کاراکتر اصلی بازی نیز میباشد، Jason نام دارد. طراحی این بازی به عنوان اثری که در سال 2017 وارد بازار شد بسیار ساده است. Friday the 13th: The Game از لحاظ فیزیکی در نحوه ی حرکت و خصوصاً در نحوه ی کشتار به شکلی پیش پا افتاده ساخته شده Games with Gold اکتبر 2019 و از هیجان خاصی برخوردار نیست. معمولاً در اینگونه بازی های شخصیت محوری که کشتن اصلی ترین قابلیت بازی میباشد، باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد که در این بازی اینطور نیست. اما با این اوصاف Friday the 13th: The Game میتواند یک بازی سرگرم کننده برای دوست داران Slasher محسوب شود که به رعب و وحشت ایجاد کردن علاقه دارند. این بازی از 16 اکتبر تا 15 نوامبر برای کاربران کنسول های Xbox One در دسترس قرار خواهد گرفت.

Friday the 13th The Game
Friday the 13th The Game

Disney Bolt: این عنوان نامی آشنا برای اشخاصی است که به فیلم های انیمیشنی علاقمند هستند. Disney Bolt در ابتدا به عنوان یک انیمیشن سینمایی در سال 2008 منتشر شد و سپس در همان سال در قالب یک بازی ویدئویی نیز در دسترس قرار گرفت. اگر این بازی را تجربه کرده باشید، در ابتدای آن دمویی از همستری که همیشه همراه کاراکتر اصلی بوده به نمایش در می آید که بسیار جالب است. پس از آن گیم پلی بازی با نوجوانی که صاحب کاراکتر اصلی میباشد آغاز میگردد و پس از آن خود کاراکتر اصلی یعنی همان سگ سفید رنگ وارد جریان بازی میشود، سپس به مرور این چرخه ی شخصیتی در ادامه ی گیم پلی تا انتها پیش میرود. Disney Bolt در قالب ماجراجویی ساخته شده و به صورت سوم شخص پیاده سازی شده است. امتیاز صاحب نظران به این بازی متوسط بوده و تجربه ی آن برای کودکان نیز توصیه میشود. Disney Bolt از تاریخ 1 تا 15 اکتبر 2019 برای کنسول های Xbox One و Xbox 360 در دسترس قرار میگیرد.

Disney Bolt
Disney Bolt

Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge: این بازی محصول سال 2012 شرکت Koei Tecmo میباشد که در سبک اکشن ماجراجویی و Hack and Slash ساخته شده است. این بازی یکی از عناوین مهیج و تجربه برانگیزی میباشد که توسط Xbox برای Games with Gold اکتبر 2019 به صورت رایگان در دسترس قرار میگیرد. گیم پلی این بازی به صورت سوم شخص پیاده سازی شده و همانطور که از اسم بازی مشخص است، یک نینجا به عنوان شخصیت اصلی بازی به ایفای نقش میپردازد. Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge از لحاظ ساختار گیم پلی از اکشن سازی مطلوبی استفاده کرده و از حرکات تاکتیکی متنوعی در جریان مبارزات خود استفاده کرده است. این بازی Games with Gold اکتبر 2019 از خشونت قابل ملاحظه ای بهره مند بوده و از جلوه های خون ریزی با کیفیتی استفاده کرده است. این را میتوان از لحاظ ساختار فیزیک Hack and Slash با بازی Metal Gear Rising: Revengeance مقایسه کرد. در گیم پلی این بازی تنوع قابل قبولی دیده میشود، این تنوع هم در مبارزات و هم در سایر جلوه های بازی وجود دارد. Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge از 16 تا 31 اکتبر برای کنسول های Xbox One و Xbox 360 به صورت رایگان در دسترس قرار میگیرد.

Ninja Gaiden 3 Razors Edge
Ninja Gaiden 3 Razors Edge

علاقمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بازی و جریان کار رویداد Games with Gold به لینک درج شده مراجعه نمایند.

درباره سهیل جهانشاهی

سهیل جهانشاهی هستم، کارشناس رشته کامپیوتر نرم افزار، طراح و برنامه نویس تحت وب و تحلیلگر بازی های ویدئویی فعالیت های جانبی: مطالعه و ترجمه کتب نادر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *