نسخه ارزان‌تر XBOX Series X معرفی شد

نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

همانطور که ویندوز سنترال به استناد از منابع رسمی خود قیمت ایکس باکس سری اس را $299 و قیمت سری اکس را $499 اعلام کرده بود، ساعاتی پس از درج تصاویر و مشخصات مربوط به قیمت و ظاهر کنسول ارزان قیمت تر ایکس باکس سری اس پست معرفی زیر را در اینستاگرام و توییتر منتشر کرد.

نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

هر دو کنسول قرار است در 10 نوامبر 2020 برابر با 20 آبان 1399 به بازار عرضه شود.

نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

گیمرپا • نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

در متن توییت مایکروسافت نوشته‌شده که «بهتر است این خبر را رسمی کنیم، کنسول Xbox Series S؛ عملکرد نسل جدید در کوچک‌ترین کنسول ایکس باکس تا به این تاریخ؛ قیمت: ۲۹۹ دلار». در ادامه نیز وعده انتشار اطلاعات تکمیلی برای آینده نزدیک داده شده است.

نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

در این توییت نوشته شده «بیایید رسمی‌اش کنیم، ایکس باکس سری اس | عملکرد نسل جدید در کوچک‌ترین ایکس باکس تا این زمان. 299 دلار، ما قول می‌دهیم به زودی اطلاعات بیشتری به اشتراک بگذاریم.»

البته این معرفی دور از انتظار نبود چرا که مدت زیادی بود گمانه زنی‌های زیادی راجع وجود یک نسخه ارزان قیمت‌تر و ضعیف‌تر از سری ایکس می‌شد، در واقع همه توقع واکنشی رسمی از سوی مایکروسافت بودند که چند ساعت پیش تصویر واقعی از این کنسول لو رفت و تمامی این شایعات را تأیید کرد.

نسخه ارزان‌تر XBOX Series X

ناگفته نماند که در هفته‌های پیشین مدارک و مستنداتی برای قطعی بودن این نسخه جدید از کنسول‌های مایکروسافت منتشر شد که می‌توان به درج جزئیات کامل سخت افزار این دستگاه به‌دست اینسایدر ها و منابع آگاه اشاره نمود.

طبق اطلاع رسانی مایکروسافت قیمت این دستگاه $299 خواهد بود که برای یک کنسول نسل بعد قیمت بسیار مناسبی به نظر می‌رسد، البته با توجه به این قیمت مطمئناً این نسخه توان پردازشی ضعیف‌تری نسبت به سری ایکس خواهد داشت.

انتظار می‌رود این دستگاه با یک سوم توان پردازشی سری ایکس یعنی 4 ترافلاپس به بازار عرضه شود، البته هنوز اطلاعات رسمی در دسترس نیست باید در منتظر باشیم تا اطلاعات تکمیلی و جدیدتری از این کنسول به بیرون درز کند.

ولی یقیناً این کنسول از ویژگی‌های کنسول‌های نسل جدید مثل نسل جدید پردازنده‌های AMD و حافظه SSD پشتیبانی می‌کند پس از این بابت که توان پردازشی این کنسول ضعیف است و ممکن است از سخت افزار نسل‌های قدیمی در آن استفاده شود خیالتان راحت باشد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *