نقد و بررسی بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

به نقد و بررسی بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 خوش آمدید.

 

قبل از این که Activision سری Call of Duty را سالانه منتشر میکرد، این سنت برای سری Tony Hawk’s Pro Skater انجام میشد. ماموریت اصلی شما در هر سری از این بازی، انجام دادن حرکات آکروباتیک و ادغام آن ها با یکدیگر بدون از دست دادن تعادل میباشد، هنگامی که این کار را انجام میدهید، صدای بند های معروفی مثل Goldfinger در گوش شما نواخته میشود.

سیستم گسترده امتیازیِ گیم پلی این بازی و تعداد Trick (حرکات نمایشی) به قدری زیاد و متنوع هستند که باعث ترغیب شما برای به بدست آوردن امتیاز بیشتر میشود، تعداد مسیر ها برای انجام حرکات آکروباتیک به قدری زیادند که میتوان گفت گیم پلی این بازی بی نهایت است! بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 این حس را به خوبی به پلیر القا میکند.

گیمرپا • نقد و بررسی بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

 

عرضه شده در چهارم سپتامبر 2020، بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 مرحله ها و اسکیتر های نسخه 1 و 2 را در خود اختصاص داده است، برخی Asset ها را نیز ار عناوین بعدی قرض گرفته شده اند. با عرضه عناوین جدید این سری، تعداد Trick ها نیز بیشتر میشد اما در این نسخه بهترین Trick های همه این سری گنجانیده شده است.

 

انیمیشن های اسکیتر ها بسیار روان تر هستند و انجام دادن Trick ها نسبت به قبل با سرعت بیشتری انجام میشوند که این امر به هیجان بازی می افزاید.

برخی Level ها بازسازی شده ، و باید بگوییم همه آن ها خیره کننده شده اند.اگر شما در Venice Beach و یا dilapidated Mall حضور داشته باشید، شاهد جزییات خیره کننده و بهبودی خارق العاده گرافیکی خواهید بود. هنگام اجرای بازی در این Level ها بنظر میرسد که کاملا جدید بوده باشند و بازسازی نسخه قبلی نیستند!!

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

 

به بعضی از Level ها ویژگی های جدیدی نیز اضافه شده است، مثلا در Downhill Jam یک Drone از شما فیلم برداری میکند و در یک انباری گربه ولگرد در بکگراند آن در حال گشت و گذار است، این جزییات کوچک هستند که دنیای مرده Tony Hawk Pro Skater را احیا میکنند. هرچند هنگام Load برخی از مرحله ها مثل San Francisco زمان زیادی صرف میکند.

 

یک ویژگی که در نسخه 3 این سری برای اولین بار معرفی شد، جمع آوری Collectible ها بود که در این نسخه نیز وجود دارد، مثلا شما میتوانید پولی که در Map مخفی شده اند را پیدا کنید و آن را صرف ارتقای Skate خود بکنید. این ویژگی پلیر ها را به گشت و گذار در Level ها تشویق میکند که نکته مثبتی است.

 

اما یک نکته قابل توجه دیگر، در نسخه های اورجینال، برای هر کرکتر میتوانستید ماموریت های خاص او را انجام دهید مثلا هرج و مرج ایجاد کنید و ماشین های پلیس را خراب کنید و … اما در این نسخه، اگر برای یک کرکتر ماموریت های او را انجام دهید، ماموریت های کرکتر های بعدی نیز کامل میشود، و این مایوس کننده است.

شما میتوانید با کرکتر های دیگر دوباره به انجام ماموریت ها بپردازید اما این کار بی هدف و بی روح میباشد.

 

به هر حال، پس از اتمام کمپین بازی Tony hawk’s Pro Skater 1+2 کار های دیگری میتوان انجام دهید، چالش های بسیاری در این بازی وجود دارند مثل انجام Trick ها و کار های مختلف در Map های مختلف. مکانیک هسته ای این بازی به قدری درگیر کننده هست که نیاز به انجام این چالش ها نداشته باشید اما وجود این چالش ها هنگامی که حوصله شما سر رفته است لایه های جدیدی به گیم پلی اضافه میکند.

گیمرپا • نقد و بررسی بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

 

بازی Tony hawk’s Pro Skater 1+2 از صدا گذاری فوق العاده ای نه تنها بخاطر Soundtrack های کلاسیک و جدید بلکه به خاطر انعطاف پذیری موزیک و واکنش پذیری آن برخوردار است. وقتی متراژ Special پر میشود و امتیاز شما بالا تر میرود موزیک وحشی تر شده و هنگامی که حرکات شما با شکست مواجه میشود موزیک آرام تر میشود.

 

بخش مولتی پلیر این بازی نیز شامل Local و Online میباشد که باید بگوییم حتی دیدن کلمه Local ما را به یاد گذشته برد و حس نوستالژی در ما برانگیخته شد.

مود های مولتی پلیر شامل Graffiti, Trick Attack, و Tag و همچنین Horse که در نسخه های اورجینال وجود داشت و همچنین مود های جدیدی مثل Combo Mambo و Score Challenge نیز در این بازی اضافه شده اند. با دوستان خود در دنیای اسکیت بازی Tony Hawk جمع شوید و به اسکیت، چالش همدیگر و رقابت بر سر امتیاز بیشتر بپردازید.

گیمرپا • نقد و بررسی بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

 

بازی Tony hawk’s Pro Skater 1+2 دارای یک ویژگی مولتی پلیر نیز هست، بخشی به نام Create-a-Park هانطور که از اسمش پیداست به شما اجازه میدهد Level های مورد نظر خود را طراحی کرده و آن ها را به اشتراک بگذارید، همه آیتم های مورد نظر برای ساخت مرحله های شخصی برای شما فراهم شده است اما آیتم های تزیینی را باید ابتدا Unlock کنید. مطمینا شاهد Level هایی هیجان انگیز از سمت جامعه اسکیت بازان این بازی خواهیم بود. 🙂

 

نتیجه گیری

صفحه های Loading طولانی شما را از انجام این بازی به دلیل القای حس نوستالژی و در عین حال جدید بودن باز نمیدارد، گوش دادن به Soundtrack های این بازی مثل “Can I Kick It?” و یا “She’s Famous Now” و “Shutdown” و همچنین انجام چالش های سهمگین بسیار لذت بخش است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *