داستان کامل سری Resident Evil

در این مقاله داستان کامل سری Resident Evil برای شما قرار گرفته شده است.

پس از گذشت بیش از بیست سال، پلیر های این سری تمام ریز و بم آن را یاد گرفته اند، این سری از 9 خط داستانی اصلی تشکیل شده است که با جزییات توضیح داده خواهند شد.

با نزدیک شدن فیلم Resident Evil توسط Netflix گیمر پا تصمیم بر قرار دادن داستان کامل سری Resident Evil گرفت.

در این مقاله تنها به کشف “هسته” های خطوط داستانی Resident Evil میپردازیم.

 

قبل از بازی ها…

سری Resident Evil تا دهه 90 میلادی به صورت سلسله مراتب زمانی منتشر نمیشدند تا وقتی که داستان شما را به عمارت Spencer در دهه 60 میبرد. (دهه 60 در داستان سری)

سه شخصیت کلیدی در نسخه های قدیمی این سری، Edward Ashford, James Marcus و Oswell E. Spencer نام دارند، این کرکتر ها از گلی که در آفریقا به نام Stairway to the sun میرویید، ویروسی را اختراع کردند، این اختراع به احداس شرکت دارویی-پزشکی Umbrella انجامید (1968)، مسلما برچسب پزشکی این شرکت، نقابی برای مخفی ماندن اهداف شوم آن، به منظور ساخت سلاح بیولوژیکی بود.

در این هنگام، Spencer به ساخت عمارت بزرگ خود توسط معماری به نام George Trevor پرداخت، او از این خانه به عنوان آزمایشگاهی مخفی برای شرکت Umbrella استفاده میکرد که بعد ها، قهرمان های سری Resident Evil قدم در آن جا نهادند.

پس از اتمام ساخت این آزمایشگاه، زن و دختر George Trevor توسط شرکت Umbrella دزدیده شدند و به منظور انجام آزمایش ویروس، به آزمایشگاه اسپنسر منتقل شدند. آزمایشات روی Lisa Trevor (دختر جرج) بیش از یک دهه طول کشید و سرانجام آن به کشف نسخه جهش یافته ای از این ویروس به نام G-virus انجامید.

James Marcus لیدری گروه تحقیقاتی Umbrella را بر عهده داشت، چندی نگذشت که تنش میان Spencer و Marcus افزایش یافت و سپس Dr. Marcus تصمیم به دزدیدن تحقیقات Umbrella گرفت و رویای برکناری Spencer را در سر پروراند.

یک سال پس از پیوستن William Birkin و Albert Wesker به تیم تحقیقاتی Umbrella (سال 1979)، پیشرفتی غیر منتظره برای Dr. Marcus پیش آمد. او توانست با دستکاری در DNA ویروس قبلی، ویروسی جدید به نام T-virus بوجود بیاورد.

همان سال، Spencer، از پیشرفت بیش از پیش Marcus ناراضی شده و Albert Wesker و William Birkin را به عمارت بزرگ خود (آزمایشگاه مخفی) منتقل کرد و تیم تحقیقاتی Marcus را کاملا تعطیل کرد. Marcus بی توجه به تصمیم Spencer، در تاسیسات خود ماند و به تحقیقاتش ادامه داد.

همکاری بیش از پیش Albert Wesker و William Birkin با Spencer روی ویروس G-virus، به تاسیس آزمایشگاه بزرگی در شهر Raccoon City انجامید.

در سال 1993، Birkin با تاییدیه Spencer به صورت رسمی، برنامه G-virus را به آزمایشگاه Raccoon City منتقل کرد. رییس پلیس این شهر، Brian Irons، حق سکوت خود را از Umbrella برای مخفی ماندن اهداف پلیدشان میگرفت.

در سال 1996، اداره پلیس این شهر، دسته ای به نام S.T.A.R.S یا (Special Tactics and Rescue Service) بوجود آورد که توسط Albert Wesker رهبری میشد.

 

و بازی ها شروع میشوند…

Resident Evil Zero + Umbrella Chronicles: Beginnings

در سال 1998، تیمی از کارکنان Umbrella با انگل های ناقل T-virus آلوده شدند که سرانجام همه کارکنان آن قسمت را گرفتار کرد.

یکی از افسر های S.T.A.R.S به نام Rebecca Chambers از این واقعه خبر دار میشود و عازم جست و جو و تحقیقات شده که هلیکوپترش سقوط میکند و بین راه با شخصی به نام Billy Coen ملاقات میکند، این دو سر از تاسیسات متروکه که تیم Umbrella را تمرین میداد در آوردند. سرانجام این دو فهمیدند که Dr Marcus مسول بوجود آمدن T-virus بوده است.

در همین حال، Wesker و Birkin فهمیدند که کنترل T-virus از دست خارج شده است و سر انجام Wesker تصمیم به ترک این شرکت گرفت و از Birkin خواست که به او ملحق شود اما Birkin نپذیرفت و به تحقیقات بعدی روی G-virus ادامه داد.

Albert Wesker از نقشه خود به منظور به دام انداختن تیم Bravo S.T.A.R.S به منظور آزمایش در خانه اسپنسر خبر داد. Birkin هم مکانیسم Self-Destruct آزمایشگاه را فعال کرد.

Rebecca و Billy سرانجام با موجودی به نام Queen Leech که ساخته دست Dr Marcus بود، روبرو شدند. Queel Leech با بدن Marcus آمیخته شد اما قهرمان های ما او را یک بار برای همیشه کشتند. Rebecca و Billy از هم جدا شدند و Rebecca به منظور پیدا کردن هم تیمی هایش عازم عمارت Spencer شد.

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
عمارت Spencer

Resident Evil + Umbrella Chronicles: Rebirth

پس از وقایع پیشین، تیم Alpha S.T.A.R.S به منظور یافتن تیم Bravo در خانه Spencer، عازم آنجا شدند.

Jill Valentine و Chris Redfield خانه ای متروک میبینند و آنجا را بررسی میکنند و از مرگ اعضای S.T.A.R.S آگاه میشوند. (انتخاب کنترل کرکتر ها به پلیر بستگی دارد)

Jill/Chris میفهمند که عامل وحشت در این منطقه شرکت Umbrella میباشد. پس از ورود به آزمایشگاه Umbrella، این دو Albert Wesker را میبینند که دوزی از T-virus جهش یافته را به خود تزریق میکند تا نسبت به ویروس در امان بماند.

Albert Wesker به لطف نسخه ای جهش یافته از T-virus از زخمی که توسط یکی از موجودات جهش یافته خورده بود نجات پیدا میکند و سرانجام شرکت Umbrella را ترک کرده و وقایع بازی بعدی اتفاق می افتند…

 

Resident Evil 3: Nemesis (بخش اول)

پس از وقایع پیشین، نجات یافتگانی از تیم S.T.A.R.S به Raccoon City باز میگردند و خواستار تحقیق و رسیدگی روی شرکت Umbrella شدند. اما رییس پلیس آن ها درخواست آنها را نپذیرفت.

به همین خاطر کرکتر های Chris, Jill, Rebecca و Barry تصمیم گرفتند تا سر خود به تحقیقات بعدی روی شرکت Umbrella ادامه دهند. کریس به تنهایی به اروپا رفت و جیل به منظور تخقیقات بیشتر در شهر راکن سیتی ماند.

چندی بعد، T-virus منبع آب این شهر را آلوده کرد و شهر Raccoon City پر از زامبی شد. با آلوده شدن اکثر جمعیت به T-virus، شرکت Umbrella این را فرصتی برای آزمایش سلاح های بیولوژیکی خود شمرد. شرکت Umbrella سلاح بیولوژیکی خود را به نام Nemesis T-Type را با هدف کشتن دیگر اعضای S.T.A.R.S در Raccoon City رها کرد. در این حال وقایع Resident Evil 2 به وقوع میپیوندند.

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
Nemesis (نسخه بازسازی شده)

Resident Evil 2

هنگامی که Jill در شهر Raccoon City در حال بقاست، کرکتری به نام Leon S. Kennedy و خواهر کریس به نام Claire به شهر راکن سیتی میرسند. این دو با تصادفی در یک ماشین از همدیگر جدا میشوند و قرار میگذارند که در اداره پلیس همدیگر را ملاقات کنند.

Claire دختر حوانی به نام Sherry Birkin میبیند که توسط موجودی عجیب دنبال میشود، معلوم میشود که آن موجود پدر او بوده است که William Birkin نام داشت. (همکار Wesker)

در همین حال، Leon با یک مامور FBI به نام Ada Wong ملاقات میکند که سعی در برملا کردن فساد Umbrella را دارد.

Leon و Ada با زن William Birkin که Annete نام دارد ملاقات میکنند، اما او به تاسیسات زیرزمینی Umbrella به نام NEST فرار میکند سپس Ada و Leon او را تعقیب میکنند.

Claire نیز به منظور یافتن واکسنی برای درمان Sherry Birkin که الان آلوده شده، به NEST میرود.

لیون به نمونه ای از G-virus دسترسی پیدا میکند اما با William Birkin که جهش یافته روبه رو میشود. ویلیام Annette را زخمی میکند، Annette شخصیت واقعی Ada که مزدوری بیش نیست را برملا میکند. Ada قصد به فروش G-virus را داشت، Annette به Ada تیراندازی کرده و سپس او را میکشد.

Claire موفق به یافتن واکسنی برای Sherry میشود اما Annette به دلیل جراحات زیاد میمیرد. Leon, Clair و Sherry موفق به فرار از تاسیسات NEST که منفجر شده است میشوند. در همین حال در قسمتی دیگر از Raccoon City …

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
William Birkin (نسخه بازسازی شده)

Resident Evil 3 (بخش دوم)

Jill Valentine به T-virus آلوده شده است. خوشبختانه، شخصی به نام Carlos Oliveria، توسط Umbrella استخدام شده و نه تنها ماموریت نجات Jill را دارد بلکه وظیفه پیدا کردن واکسن T-virus را نیز دارد.

در همین حال، قهرمانان ما از تصمیم دولت آمریکا برای نابود کردن Raccoon City توسط حمله موشکی به منظور پاکسازی عفونت ویروسی آگاه میشوند.

Carlos و Jill به تاسیسات زیرزمینی دیگری که خلاقانه NEST 2 نام دارد میروند. اما Nemesis همچنان زنده است و این دو را تعقیب میکند، آن ها Nemesis را یک بار برای همیشه از بین میبرند. این دو موفق میشوند که واکسن T-virus را پیدا کنند و قبل از حمله موشکی از Raccoon City فرار کنند.

Jill و Carlos با Nicholai، از همدانشگاهی های Carlos روبه رو میشوند، Nicholai واکسن آن ها را نابود میکنند اما جیل و کارلوس نیکولای را میکشند.

در این لحظه Jill قسم میخورد تا شرکت Umbrella را نابود کند…

 

Resident Evil: Code Veronica

سه ماه پس از فرار کردن از Raccoon City، خواهر کریس، Claire Redfield در حال جست و جوی برادرش است. Claire توسط گروهی به رهبری Alfred Ashford (نوه Edward Ashford) در یک جزیره زندانی میشود.

پس از طغیان ویروسی در این جزیره، Claire موفق به فرار میشود، پس از نبود هیچ نشانه ای از Chris، کلیر تصمیم به ترک این جزیره با یک هواپیما میکند، از قضا، Alfred Ashford نیز در این هواپیما حضور دارد و باعث سقوط هواپیما در یکی دیگر از تاسیسات Umbrella میشود.

Claire تا مدتی در هواپیما بی هوش میماند اما Alfred Ashford به کاوش در این تاسیسات میپردازد و سرانجام خواهر خود را (Alexia) در یکی از قسمت های این تاسیسات زندانی میبیند که با ویروس جدیدی به نام T-veronica آلوده شده است.

اما در جزیره قبل که به آن اشاره شد، کریس، به دنبال خواهرش به آن جا سفر کرده است!! اما به جای یافتن Claire دشمن دیرینه خود یعنی Wesker را میبیند که ماموریت دارد نمونه ای از T-veronica را بدست بیاورد.

Chris و Wesker هردو به تاسیسات جدید Umbrella میرسند، کریس و کلیر همدیگر را پیدا کرده و با Alexia که جهش پیدا کرده است مبارزه میکنند و سپس او را از پا در می آورند و قبل از منفجر شدن این تاسیسات به دلیل Self-Destruct از آن جا فرار میکنند.

Chris و Claire قسم میخورند تا شرکت Umbrella را نابود کنند… (الگویی اینجا مشاهده نمیکنید؟!)

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
تصویری از Alexia زندانی شده

Resident Evil 4

شش سال بعد، شرکت Umbrella به دلیل نظارت دولت و سقوط ارزش سهام کاملا نابود شد.

Leon Kennedy، به مامور دولت تبدیل شده است که دستور دارد دختر رییس جمهور را به نام Ashley پیدا کند. او آگاهی میابد که نه تنها دزد های Ashley عضو فرقه ای به نام Los Illuminados هستند بلکه ذهن آنها توسط انگلی به نام Las Plagas کنترل میشوند.

لیون در حین ماموریتش، گاها Ada Wong را میبیند و معلوم میشود Ada در وقایع پیشین نمرده است و همچنان در حال شکار برای نمونه ای از ویروس میباشد.

کریس پس از نجات Ashley با رهبر فرقه روبه رو میشود و با کمک Ada او را شکست میدهد اما Ada بار دیگر خود واقعیش را نشان داده و نمونه ی Las Plagas را میدزدد و توسط یک هلیکوپتر فرار میکند.

Leon و Ashley قبل از این که تاسیسات ( میزاریم حدس بزنید ………) به خاطر Self-Destruct منفجر بشود، فرار میکنند.

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
تصویری از Chris و Ashley

Resident Evil 5: Lost in Nightmares DLC

دو سال بعد، Wesker همچنان آزادانه میچرخد، Chris و Jill با همدیگر به تیم جدیدی برای تحقیقات بیشتر ملحق میشوند.

آن ها با دنبال کردن سرنخی، موفق به پیدا کردن Albert Wesker میشوند که در این حال جهش یافته و Spencer را کشته است.

Wesker بیش از پیش قوی شده است و به راحتی از گلوله های Chris جا خالی میدهد، جیل خود را فدای کریس میکند و خودش و Wesker را به کام مرگ میکشاند.

کریس هم طبعا از این واقعه ناراحت است.

Resident Evil 5

پنج سال پس از کشته شدن Jill، کریس همراه با همکار جدیدش به نام شیوا ماموریت دستگیری تروریستی به نام Ricardo Irving را دارند. این تروریست سلاح های بیولوژیکی را در آفریقا میفروخت، کریس میفهمد که مردم این منطقه به چیزی مثل Las Plagas آلوده شده اند که Oroboros نام دارد.

او همچنان با خبر میشود که احتمال زنده ماندن Jill وجود دارد. کریس پس از کشتن ریکاردو باخبر میشود که سرمایه گذار BSAA با همکاری Wesker که هنوز زنده است، شرکت Umbrella را دوباره احیا کرده اند و روی انسان ها آزمایشات مختلفی انجام داده اند، یکی از این انسان ها Jill میباشد. Jill هم اکنون تحت کنترل Wesker قرار گرفته است.

کریس و شیوا موفق به پیدا کردن Jill میشوند و قبل از این که همه چیز دیر بشود دستگاه کنترل ذهن او را جدا میکنند.

Wesker قصد به فرار توسط یک هلیکوپتر دارد اما روی یک آتشفشان سقوط کرده و یک بار برای همیشه میمیرد.

فعلا همه چیز رو به راه است تا…

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
Jill تحت کنترل Wesker

Resident Evil 6

این قسمت از 3 خط داستانی مجزا تشکیل شده است.

در سال 2012 یک ویروس جدیدی توسط شرکت Umbrella به وجه جدیدی و با رهبری شخصی که بسیار به Ada Wong شباهت دارد ساخته و پخش شده است.

کرکتر جدیدی به نام Jake Muller شخصیتی کلیدی برای یافتن واکسن به شمار میرود و آن هم بدلیل آنتی بادی هاییست که در بدن او وجود دارد. Jake میتواند فرزند ناشناخته Wesker که آنتی بادی ضد ویروس داشت به شمار برود.

در سال 2013، رییس جمهور آمریکا قصد بر پرده برداری از وقایع Raccoon City میگیرد اما قبل از این که کاری انجام دهد توسط حمله ای بیولوژیکی به یک زامبی تبدیل میشود و لیون، مامور وفادار به رییس جمهور، باید او را از بین ببرد.

Ada Wong از راه میرسد و به لیون اطلاع میرساند که Derek Simmons، مشاور سابق امنیت ملی، با شرکت Umbrella جدید در ارتباط است. این شرکت نسخه ای جدید از ویروس، به نام C-virus پخش کرده است. Leon به دنبال Simmons به چین میرود.

Chris و Jake نیز برای اهداف خود، به چین میروند.

Chris از هویت اصلی Jake با خبر شده و به Jake میگوید که پدرش را کشته است اما این دو با هم همکاری میکنند سپس Simmons کشته میشود، یکی از همکار های کریس به نام Pirers زخمی شده است و به لطف C-virus دستش جهش پیدا کرده و جان کریس را نجات میدهد.

در نهایت میفهمیم که دو Ada Wong وجود دارد، Ada Wong قلابی Carla نام دارد. سپس آدم خوب ها برنده میشوند و هرکس راه خود را میرود (راستش را بخواهید Resident Evil 6 از لحاظ داستانی اصلا غنی نبود)

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
Jake، پسر ناشناخته Wesker

Resident Evil 7: Biohazard

در سال 2017، شخصی به نام Ethan Winters به دنبال همسرش که Mia نام دارد و گم شده است میگردد. سرنخ هایی او را به خانه ای در لوییزیانا راهنمایی میکنند، خانواده ای عجیب غریب و حال به هم زن در این خانه زندگی میکنند. خانواده Baker.

Ethan توسط Jack Baker گرفتار شده و مجبور به خوردن شامی حال به هم زن با همسر جک به نام مارگرت و پسر آنها میشود. پس از فرار و کشتن مارگرت و جک، Ethan همسرش را پیدا میکند و واکسنی را در اختیار او میگذارد.

آن ها تصمیم به فرار توسط یک کشتی میگیرند اما نیرویی مرموز این کشتی را کنترل میکند، این نیروی مرموز دختریست به نام Eveline، Eveline یک سلاح بیولوژیکیست که قرار بوده Mia آن را اسکورت کند. (از قرار معلوم Mia یک مامور امنیتی بوده است)

Eveline در نهایت به موجودی بزرگ در قابل یک باس فایت ظاهر میشود، با کمک جوخه ای تازه رسیده، Ethan این موجود جهش یافته را نابود میکند.

مشخص میشود رهبر این جوخه Chris Redfield است و او همراه با Umbrella با کمک BSAA در تلاشند دنیا را از سلاح های بیولوژیکی پاک کنند.

شما به قصد Umbrella ایمان دارید ؟!

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
Eveline، سلاح بیولوژیکی The Connections

Resident Evil 7 Not a Hero DLC

پس از فرار کردن Ethan از آن خانه وحشت، Chris و تیمش به دنبال Lucas Baker میگردند، معلوم میشود که لوکاس تحت تاثیر Eveline نبوده است و توسط فرقه ای مرموز به نام The Connections واکسینه شده است.

فرقه The Connection پشت ساختن Eveline بوده اند و لوکاس از عملکرد Eveline برای آن ها اطلاعت جمع آوری میکرده است اما مثل بقیه Villian های این سری، لوکاس هم تصمیم به خیانت به مافوق هایش میگیرد.

پس از مدتی، Chris موفق به پیدا کردن Lucas میشود که حال به موجودی جهش یافته تبدیل شده است و او را میکشد.

DLC این بازی با رسیدن کریس به پایگاهش به منظور برقراری تماسی اضطراری پایان میابد.

گیمرپا • داستان کامل سری Resident Evil
تصویری از Lucas جهش یافته

 

آیا شما هم برای سریال Resident Evil که توسط Netflix منتشر خواهد شد هیجان زده اید؟

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *