نقد و بررسی بازی Microsoft Flight Simulator 2020

با گیمرپا همراه باشید، امروز قصد داریم تا به نقد و بررسی بازی Microsoft Flight Simulator 2020 بپردازیم، بازی که با انتشار ویدئوهایی از گیم پلی ان همه را حیرت زده کرده است و سر انجام در ماه آگوست منتشر شد، با دیدن تریلر لانچ این بازی اولین سوالی که از خود میپرسید این است که آیا یک بازی چقدر میتواند به واقعیت نزدیک باشد؟ طراحی این بازی به حدی بی نظیر است که توانسته نظر منتقدین بازی های رایانه ای را به خود جلب کرده و امتیاز متای 93 را از metacritic دریافت کند.

برترین ویژگی بازی Microsoft Flight Simulator آسان بودن پی بردن به شگفتی پرواز است، تعداد دکمه ها، تنظیمات، و ویژگی های منحصر به فرد هواپیما های مختلف شما را شگفت زده میکند. تقریبا همه ی آنها کاربرد محسوسی دارند، میتوان از این بازی برای تعلیم خلبان ها در دنیای واقعی استفاده کرد و حتی به آنها آموخت که مسیر های خاصی را بپیمایند.

وقتی برای اولین بار بازی را اجرا میکنید، تعداد زیادی گزینه برای شما تعبیه شده است، از میزان کمک بازی به شما تا گزینه های تنظیمات تا راهنمایی های مختلف در طول گیم پلی بازی. در ساده ترین حالت به راحتی میتوان با استفاده از گیم پد به آسمان ها صعود کرد.

هرچند تمرینات بازی تا حدی به شما آموزش میدهند که چگونه در کابین خلبان کار کنید و در ساده ترین حالت پرواز کنید اما بازی Microsoft Flight Simulator ذاتا شما را به یادگیری بیشتر ایجاب میکند. اگر در پیچیده ترین حالت بازی کنید، این بازی به دارک سولز آسمان ها تبدیل میشود و هنگامی که به چالش های پرواز غلبه کنید و آسمان ها را رام کنید احساس دستاورد به شما القا میشود.

در ذهن شما، حس کارکرد با یک هواپیمای واقعی تجربه میشود و همین حس باعث میشود تا هواپیما های دیگری را نیز امتحان کنید و همه ی دکمه ها و تنظیمات آنها را به خاطر داشته باشید. بازی Microsoft Flight Simulator به خوبی این احساس را در شما زنده نگه میدارد، پس از ساعت ها پرواز در دنیای مجازی، شما بیشتر به یادگیری مشتاق میشوید.

در حقیقت، وقتی همه چیز را یاد میگیرید، بازی Microsoft Flight Simulator فعالیت های دیگری به جز کاوش در دنیا به شما ارایه نمیدهد. هرچند چالش های فرود آمدن در شرایط مختلف وجود دارند و یک مینی مود که از پرواز های چند ساعته تشکیل شده اند وجود دارد اما فعالیت برجسته در این بازی، کاوش در دنیای بازسازی شده است.

هسته اصلی بازی Microsoft Flight Simulator و بهترین مود آن، فری مود (Free mode) است که در آن یک هواپیما انتخاب کرده و آنرا شخصی سازی میکنید، ساعت و زمان را تنظیم و آب و هوا را نیز بر طبق میل خود ست کرده و در آسمان ها، به هرجا که خواستید، روی کره زمین آزادانه پرواز میکنید.

بازی Microsoft Flight Simulator از ترکیبی از داده های نقشه زمین و تکنیکی به نام فوتوگرامتری برای بازسازی کره زمین استفاده میکند. به همین دلیل شما میتوانید به راحتی به منطقه زندگی خود سفر کرده و خاطراتی که در آنجا دارید را مرور کنید.

 

احساس رام کردن شبیه ساز واقع گرای پرواز، کاملا هیجان بر انگیز هست، خصوصا وقتی که به محل های آشنا سر میزنید خاطره های شما زنده میشوند. از این بازی میتوان برای توریسم مجازی نیز استفاده کرد، من به مناطقی سفر کردم که در دنیای واقعی حتی رویای رسیدن به آنجا هم برایم غیر ممکن است، از قله اورست گرفته تا اهرام مصر، قطب شمال و جنگل های آمازون، برج ایفل، پل های سانفرانسیسکو، سختمان امپایر استیت نیویورک و …

روشن کردن auto pilot هنگام مسارفت های طولانی و خیره شدن به اطراف حس عجیبی به شما میدهد، وقتی به دنیای اطراف مینگرید میبینید که چقدر نسبت به آن کوچک هستید. این یک تجربه عجیب است که باعث میشود بار ها و بار ها در زیبایی این بازی غوطه ور شوید و خودتان را در شگفتی این دنیای مجازی گم کنید.

شایان ذکر است شما در این بازی قادر هستید با دوستانتان پرواز کنید.

_ کجا بریم بچه ها ؟ + هرجا روی زمین !!

لازم به ذکز هست که این از لحاظ تکنیکال، برخلاف جنبه ی گیمپلی که فوق العاده است، نمیدرخشد. این بازی حتی بر روی SSD هایی که سرعت Read/Write بالایی دارند، صفحه های لودینگ طولانی دارد. در بعضی مواقع، خصوصا هنگام پرواز روی شهر ها، از عملکرد بازی کاسته میشود اما هنگام پرواز بر فراز مناظر طبیعی، بازی به حالت اولیه برمیگردد.

همه ی استرسی که از اجتناب از سقوط در شما برانگیخته میشود، هنگام پرواز در ارتفاع سی هزار پایی بر فراز ابر ها خنثی میشود. این بازی سرشار از احتمالات ممکن و ایجاد سناریو های مختلف توسط پلیر هست.

 

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *