داستان کامل Bloodborne | برخواسته از خون

داستان کامل Bloodborne

اعمال نیک همیشه عاقلانه نیستند، اعمال شیطانی هم همیشه احقمانه نیستند، اما بدون در نظر گرفتن آنها ما همیشه تلاش خواهیم کرد که خوب باشیم

درود خدمت همراهان همیشگپی گیمرپا، مطمئنم خیلی از دوستانی که این مقاله را میخوانند حداقل یک بار بازی زیبای Bloodborne را به اتمام رسانده اند.

بلادبورن

بلادبورن (به انگلیسی: Bloodborne) یک بازی ویدئویی به سبک اکشن نقش آفرینی که توسط فرام سافتور ساخته شده و بوسیلهٔ سونی کامپیوتر انترتینمنت به‌طور انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شده‌است.

داستان کامل Bloodborne

این بازی توسط هیده‌تاکا میازاکی، کارگردان بازی‌هایی نظیر ارواح شیطانی و دارک سولز، کارگردانی شده‌است. بلادبورن در ۹ ژوئن ۲۰۱۴، برای اولین بار در کنفرانس سونی در ای۳ ۲۰۱۴ با نشان دادن تریلری از بازی رونمایی شد.

روند بازی

بازی بلادبورن در سبک اکشن نقش آفرینی می‌باشد، اما نسبت به بازی‌های ارواح شیطانی و ارواح تاریک، دارای برخی تفاوت‌های قابل توجهی در روند بازی آن است. مبارزات بسیار سریع‌تر هستند و نیاز به رویکردهای تهاجمی بیشتری برای غلبه بر انبوهی از دشمنان دارد. همانند بازی‌های دیگر این سبک، ارتقاء سطح و سلاح‌ها وجود خواهد داشت و میزان استقامت نقشی اساسی در مبارزات دارد.

داستان

بازی در شهر مخروبه و با سبک معماری گوتیک «Yharnam» اتفاق می‌افتد، که بر طبق شایعه‌ها به عنوان مرکز درمانی مقتدر به‌شمار می‌رود.

داستان کامل Bloodborne

ساکنان این شهر به یک بیماری بومی عجیب و غریب مبتلا شده بودند، که بر اثر این بیماری بسیاری از مردم به موجوداتی غیرعادی با خوی حیوانی تبدیل شده‌اند.

داستان کامل Bloodborne

خطر، مرگ و جنون در تمام گوشه و کنار این جهان تاریک و وحشتناک وجود دارد و بازیکن باید تیره‌ترین اسرار آن را در جهت بقای خود کشف کند.

سازندگان

از میان سازندگان این بازی علاوه بر «هیدتاکا میازاکی» به عنوان کارگردان تیم، می‌توان به «مای هاتسویاما» و «دایسوکه ساتاکه» که طراح هنری معروف سری دارک سولز نیز بوده اشاره کرد. همچنین یک طراح ایرانی به نام «سپیده دان» گرافیک کاربردی و منوهای بازی را طراحی کرده‌است و هم‌اکنون عضو تیم طراحی دارک سولز ۳ و بازی‌های در پیش روی فرام سافتور است.

بازتاب‌ها

بلادبورن تنها یک بازی ویدئویی ساده که تنها برای سرگرمی مخاطبان طراحی شده باشد نیست به گفته سازندگان این بازی هنوز معماهایی وجود دارد که در این بازی وجود دارد که حل نشده اند این بازی بلافاصله پس از انتشار مورد تحسین منتقدین قرار گرفت و با میانگین امتیاز ۹۰.۶۶ و  ۹۲ از ۱۰۰ به ترتیب در وب‌گاه‌های گیم رنکینگز و متاکریتیک قرار دارد.

متاکریتیک (به انگلیسی: Metacritic) یک وبگاه نقد آلبوم‌های موسیقی، برنامه‌های تلویزیونی، کنسول‌های بازی، بازی‌های ویدئویی و کتاب است. برای هر محصول میان نظرات و نمرات منتقدین مختلف میانگین وزن‌دار گرفته می‌شود و نمره‌ای به آن تعلق می‌گیرد. وزن نمرهٔ هر منتقد با ملاک‌هایی نظیر شهرت منتقد، تجربه و میزان نقدهای او سنجیده می‌شود.
بازخورد
تلفیق چند نقد
گردآورندهامتیاز
گیم‌رنکینگز۹۰.۶۶٪
متاکریتیک۹۲/۱۰۰
نقدها
ناشرامتیاز
اج۱۰/۱۰
گیم اینفورمر۹.۷۵/۱۰
گیم رولیشن۴/۵ 4/5 ستارهگیمرپا • داستان کامل Bloodborneگیمرپا • داستان کامل Bloodborneگیمرپا • داستان کامل Bloodborneگیمرپا • داستان کامل Bloodborne
گیم‌اسپات۹/۱۰
گیم تریلرز۹.۶/۱۰
آی‌جی‌ان۹.۱/۱۰ 

سرچشمه

اگر شما هم مثل من بعد از اتمام بازی حفره های زیادی در ذهنتان ایجاد شد این نوشته پاسخ تمامی سوال های شماست،  گیمرپا با ترجمه تحت الفظی دیالوگ های کرکتر ها و توضیحات آیتم ها به منظور اصالت محتوا تا حد امکان پایبند بوده است.

این مقاله در 10 قسمت برای شما بدست سید علی میرکریمی (SenpaixDoge) و سید محمد نبی موسوی (Nabitak) تهیه و تنظیم شده است که میتوانید از طریق فهرست زیر آنها را مطالعه کنید :

داستان کامل Bloodborne

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *