داستان Bloodborne؛ قسمت 3

داستان کامل بازی Bloodborne

داستان Bloodborne؛ بخش سوم، سومین قسمت از ده قسمتی است که برای شما عزیزان آماده شده. بازی Bloodborne به صورت اختصاصی برای کنسول PS4 عرضه شد. گیمرپا در این مقاله به ترجمه تحت الفظی دیالوگ های کرکتر ها و توضیحات آیتم ها به منظور اصالت محتوا تا حد امکان پایبند بوده. این مقاله توسط محمد نبی موسوی (Nabitak) و سید علی میرکریمی (SenpaixDoge) برای شما آماده شده است.

بخش سوم جورا (Djura) خون خاکستری (Ashen blood) یاهارنام قدیمی (Old yharnam)

“Old Yharnam, burned and abandoned by men, is now home only to beasts. They are of no harm to those above. Turn back…or the hunter will face the hunt.”
-Djura, Retired Hunter

یاهارنام قدیمی، سوخته و طرد شده توسط مردم؛ حال به خانه ی موجودات وحشی تبدیل شده. این موجودات به مردمان دیگر قسمت های شهر، آسیبی نخواهند زد از راهی که آمده ای برگرد… یا شکارچی با شکار مواجه میشود.

جورا، شکارچی بازنشسته
داستان کامل بازی Bloodborne
جورا، شکارچی بازنشسته

پلیر با ورود به یاهارنام قدیمی (Old Yaharnam) صدای جورا را می شنود، که به شکارچی هشدار داده و از او درخواست ترک می کند اما هنگامی که پلیر این کار را انجام نداده، جورا تصمیم به کشتن شما و دفاع از یاهارنام قدیمی میگیرد. اما پیش از آنکه جورا را بشناسیم یک نگاه به تاریخچه ی کارگاه (Workshop) و Powder Keg (طراحان سلاح) ها می اندازیم .
Powder keg ها شکارچیانی با علاقه ی فراوان به طرح و پیچیدگی سلاح هایشان بودند.

اسلحه ی اصلی ساخت دست آنها یک چکش به نام The boom hammer یاد میشد. در توضیحات این اسلحه اینچنین آمده :

“A trick weapon used by the old hunters, and crafted by the workshop heretics, the Powder Kegs. A giant hammer equipped with a miniature furnace. When ignited and fired, it emits a volley of flame that explodes furiously upon impact. Crush the beasts, then burn them – the brute simplicity of the Boom Hammer was favored by hunters with an acute distaste for beasts.”

سلاحی که توسط شکارچیان قدیمی و powder keg ها که همان سازنده های کارگاه بودند ساخته شد. یک پتک بزرگ که یک مشعل کوچک به آن متصل است. هنگامی که این مشعل آتش گرفته، در اثر اصابت منفجر شده که موجودات وحشی را همزمان له کرده و میسوزاند. شکارچیانی که از موجودات وحشی متنفر بودند به این اسلحه به دلیل ساده بودنش علاقه داشتند.

اسلحه ی دیگری که توسط powder keg ها ساخته شده سلاح شخصی جورا به نام stake driver بود. در توضیحات این سلاح این چنین آمده است :

A trick weapon fashioned by the workshop heretics, the Powder Kegs. The stake driver allows for high-damage critical attacks, but is difficult to use and leaves its wielder wide open, but none of this should bother a mere Powder

سلاحی که توسط سازندگان کارگاه یا همان powder keg ها ساخته شد. سلاحی که آسیب زیادی به دشمنان وارد کرده و در عین حال استفاده از آن دشوار بوده و استفاده کننده ی آن را بی دفاع میگذارد. اما هیچ یک از این موارد برای یک powder keg دشوار نخواهد بود.

همانطور که در متن انگلیسی مشاهده می کنید به powder keg ها heretic لقب داده اند که به معنای مرتد است و نماد (Badge) آنها این گروه را با نام Late powder kegs یاد میکند. آنها خیلی وقت پیش کارگاه را ترک و کشته شدند همانطور که در توضیحات نماد سلاح Saw hunter badge آمده است:

The Workshop is gone, and no group recognizes this meaningless badge, except the messengers in the bath who understand its profundity.

کارگاه خیلی وقت است که طرد شده و هیچ کس معنای نمادش را نمی فهمد مگر پیام رسان های حمام (همان پیام رسان های که میتوانید از طریقشان برای بقیه نوشته هایی به جا بگذارید)

تنها سرنخی که از powder keg ها باقی میماند از جورا سرچشمه میگیرد. پس… جورا کیست ؟ در توضیحات رسمی او این چنین آمده است :

“An old veteran hunter who is said to possess amazing skill. No one has seen him in many years, and he looks like he’s been on his own for some time.”

یک شکارچی قدیمی که دارای مهارت بسیار زیاد، هیچکس او را طی سالیان زیاد ندیده، مثل اینکه او مدتیست تنها مانده.

از توضیحات کلاه گرگ خاکستری (gray wolf cap) میتوان فهمید :

“Attire of the retired hunter Djura. This worn wolf cap was his trademark. Djura is known through his contact with the Powder Kegs, the heretics of the workshop. He is said to have been both uncommonly kind and dreadfully foolish. Djura felt defeated by the state of Old Yharnam and .renounced his hunter’s vows”

لباسی جورا آنرا می پوشید، این کلاه نشانه ی او بود، جورا توسط ارتباطش با powder keg ها شناخته شده؛ همان مرتد های کارگاه. میگویند او خیلی مهربان و در عین حال احمق بوده است. جورا احساس گناه میکرد و سوگند های خود را شکست.

همانطور که گفته شد یکی از خصوصیات جورا مهربان بودن او است. جورا نسبت به موجودات وحشی دلسوزی میکرد همانطور که در دیالوگش آمده :

“The things you hunt, they’re not beasts. They’re people.”

این چیز هایی که تو شکار میکنی موجودات وحشی نیستند، آنها مردمانند.

در یک دیالوگ دیگر می بینیم که:

“I no longer dream, but I was once a hunter, too.”

“You have the whole night to dream. Make the best of it.”

من دیگر رویای ندارم (Hunters dream)، من هم یک زمانی شکارچی بودم. (دیگه نیستم)
تو یک شب کامل برای رویا دیدن پیش رو داری . ازش استفاده کن.

اگر در مبارزه با جورا شکست بخورید این سخن را میشنوید:

:”I should think you still have dreams? Well, next time you dream, give some thought to the hunt, and its purpose.”

من فکر میکنم که تو هنوز رویا داری درسته؟ خب، دفعه بعدی که رویا میبینی به شکار و هدف آن فکر کن.

پس نتیجه میگیریم که جورا یک شکارچی قدیمی (Old Hunter) بوده و به دلیل احساس گناه از شکار منصرف میشود (سوگند خود را شکست) و در تنهایی زندگی خود را سپری میکند که این امر ما را به یاهارنام قدیمی میرساند…

یهارنام قدیمی محل یک مرض وحشتناک بود، مرضی که به نام خون خاکستری (ashen blood) شناخته میشد. در توضیحات پادزهر (antidote) این چنین آمده است :

“Small medicinal tablets that counteract poison. Used to treat ashen blood, the baffling sickness that ravaged Old Yharnam long ago. These tablets only provide short-term relief.”

پادزهر؛ مرهم کوچکی که اثر سم را خنثی میکند. برای درمان خون خاکستری استفاده میشد. خون خاکستری، مرضی که یهارنام قدیمی را خیلی وقت پیش نابود کرد. این مراهم تنها درمان موقتی بودند.

داستان کامل بازی Bloodborne
بیماری خون خاکستری که مردم را وحشی کرد

کسانی که از این مرهم ها، مردم را التیام میدادند اعضای کلیسای شفابخش یا همان healing church بودند.

با احیای هر شخص، گسترش خون نیز بیشتر می شد همانطور که توضیحات پادزهر میگوید :

”The ashen blood ailment eventually triggered the spread of the beastly scourge.”
درمان مرض خون خاکستری منجر به پخش خوی وحشیگری شد.

استفاده از خون به منظور درمان، وحشیگری را آغاز کرد اما به دلیل دشواری کنترل این وحشیگری میان مردم، یک شکار آغاز شد؛ شکار وحشیان.

حال با سه قسمت یک معما آشنا شدیم؛ یهارنام قدیمی، جورا و Powder Keg اما متصل کردن این قسمت ها با خواندن نوشته ای در یهارنام قدیمی ممکن میشود:

“?The red moon hangs low, and beasts rule the streets. Are we left no other choice, than to burn it all to cinders”

ماه قرمز در نزدیکی ما قرار دارد و وحشیان در خیابان ها جولان میدهند . آیا ما چاره ای جز سوزاندن همه چیز نداریم ؟

پس با طغیان بیش از پیش وحشیان در این منطقه و غیر ممکن بودن حل این مشکل، این قسمت از شهر یهارنام به آتش کشیده شد و برای همیشه پشت در بسته متروک ماند و اسم آن نیز به یهارنام قدیمی تغییر پیدا کرد.

با مرگ ماریا، کلیسای شفابخش تضعیف شد و همزمان، مدرسه ی منسیس شروع به جداشدن از کلیسا کرد.

اما کلیسا به تحقیقات زیرزمین یهارنام ادامه داد که این امر به کشف یک مرداب در نزدیکی کلینیک منجر شد مردابی که مر منطقه ای به نام جنگل ممنوعه قرار دارد. این مرداب سرشار از سم و غول های بزرگ هست که سرچشمه ی این سم به زیرزمین های یهارنام pthumerian lyberinth برمیگردد.

لباس سفید کلیسا یا White Church Garb که در توضیحاتش آمده :

“medicine is not a means of treatment but rather a method for research, and some knowledge can only be obtained by exposing oneself to sickness.”

احیا روشی التیام بخش نیست بلکه راهی برای تحقیق است. یک سری از علوم تنها از راه آزمایش بیماری یک شخص بدست می آید.

بنابر این کلیسا از سموم مرداب جنگل ممنوعه، بیماری خون خاکستری را ایجاد کرد و آنرا در یهارنام قدیمی پخش کرد.

هنگامی که مردم یهارنام قدیمی مریض شدند، لارنس وعده ی شفای آنها با استفاده از خون خدایان را داد. پس از این، مردم آنها را منجی خود خواندند که این امر مسبب قدرت گرفتن آنها در یهارنام شد اما همانطور که قبلا گفته شد با خون خاکستری خوی وحشیگری نیز میان مردم پخش شد.

داستان کامل بازی Bloodborne
یهارنام قدیمی

با ترک گِرمن و شکارچیان قدیمی، کلیسا به یک کارگاه جدید احتیاج پیدا کرد بنابراین کارگاه قدیمی (Old Workshop) احداث شد، کارگاهی که شکارچیان را برای شکار مسلح میکرد. برخلاف شکارچیان گِرمن (که در خفی کار میکردند)، شکارچیان قدیمی، وحشیان را دسته دسته سلاخی میکردند، همانطور که در توضیحات لباس شکارچیان قدیمی آمده است :

“ten a penny” (واحد پولشان)

هر ده تا یک پنی!!

خیابان ها به میدان نبرد میان شکارچیان و موجودات وحشی تبدیل شدند و با تکثیر بیش از پیش موجودات وحشی و قوی تر شدنشان Powder Kegs به عمل آمدند و با آنها یک مرد جوان به نام جورا روی کار آمد…

جورا هم مثل همه ی شکارچیان به شکار وحشیان پرداخت از Blood Echo استفاده کرده و قدرتمندتر شد اما هنگامی که خط میان آدمیزاد و جانوران تار شده، یک نوشته به جا گذاشت :

“The red moon hangs low, and beasts rule the streets. Are we left no other choice, than to burn it all to cinders?”

ماه به ما نزدیک شده وحشیان در خیابان ها جولان میدهند. آیا ما چاره ای جز سوزاندن همه چیز نداریم؟

قدرت وحشیان بیش از پیش شد و شکارچیان به سادگی نمیتوانستند بر آنان غلبه کنند پس Powder Kegs و شکارچیان چاره ای جز سوزاندن همه ی شهر نداشتند در توضیحات لباس Powder Kegs آمده است :

“Wearers of this attire hunted down victims of the scourge who survived the raging flames and stench of singed blood.”

کسانی که ملبس به این لباس بودند به شکار بازماندگان از آتشِ سوزان و دیگر قربانیان این بیماری پرداختند.

مردان، زنان و کودکان به منظور پاکسازی شهر، شکار میشدند. بدین ترتیب یهارنام قدیمی کاملا نابود شد پس از آن، جورا یهارنام قدیمی را قرنطینه کرده و سوگند های خود را شکسته و به منظور جلوگیری از خونریزی بیشتر، از یهارنام قدیمی و حتی موجودات وحشی آن محافظت می کرد.

گیمرپا • داستان Bloodborne
اگر به وحشیان حمله کنید جورا از آنها محافظت کرده و به سمت شما شلیک میکند

به پایان بخش سوم از داستان کامل بازی Bloodborne رسیدیم. تا انتهای این سری با ما همراه باشید.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *