گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

No Man’s Sky در قالب واقعیت مجازی همراه با بروزرسان Beyond

No Man's Sky Beyond

در طی چند مدت اخیر No Man’s Sky در قالب واقعیت مجازی عناوین متعددی معرفی و منتشر شدند که همگی در سبک های مختلف در فضای خارج از زمین دنبال میشدند. از جمله این بازی ها میتوان به Deliver Us The Moon اشاره کرد که در سبک سوم شخص ساخته شده است که تصویری از انسان را در حالتی به نمایش میکشد که برای اولین بار در کره ی ماه قدم گذاشته است. عنوان دیگری که در فضای خارج از زمین دنبال میشود و به تازگی در دسترس قرار گرفته Age of Wonders Planetfall میباشد که در سبک استراتژیک ساخته شده و از قابلیت های منحصر به فردی بهره مند میباشد.

جدا از بحث بازی های توصیف شده، عنوانی به نام No Man’s Sky وجود دارد که این بازی نیز در فضای خارج از زمین و در عین حال مشابه زمین دنبال میشود. این بازی برای اولین No Man’s Sky در قالب واقعیت مجازی بار در سال 2016 برای پلتفرم های PS4 و Microsoft Windows استاندارد سازی و در دسترس قرار گرفت. سبک اصلی این بازی در قالب اکشن ماجراجویی Survival (بقا) طراحی شده و در این خصوص از جزئیات خاصی استفاده کرده است. یکی از قابلیت های جالب این بازی Space Craft میباشد که به بازیکن اجازه ی ساخت کمپ های گوناگون در محیط بازی را میدهد؛ در این خصوص No Man’s Sky شباهت زیادی با Fallout 76 دارد. این بازی به صورت جهان آزاد پیاده سازی شده و به منظور جا به جایی سریع از یک سری وسایل نقلیه مخصوص استفاده میکند. این وسایل نقلیه اغلب در آسمان پرواز میکنند اما به گونه ای طراحی شدند که با زمین فاصله ی زیادی نداشته باشند. البته لازم به ذکر است که در خصوص حمل و نقل شخصیت اصلی، ماشین هایی نیز طراحی شده است که برای رفت و آمد در خشکی ساخته شده است. همچنین باید افزود که در این بازی قابلیت شنا در دریا نیز وجود داشته و شخصیت اصلی قادر است با ادوات غواصی در اعماق دریا شنا کند. No Man’s Sky در قالب دنیای آزاد، به شکلی گسترده ساخته شده و در این خصوص از طبیعت بسیار با کیفیتی نیز بهره مند میباشد. به گونه ای که سازندگان بر روی ساختار طبیعت تاکید بسیاری داشته اند. آنها سعی بر آن دارند تا بتوانند اجزای طبیعت را در هر حالت (چه در آسمان، چه در زمین و چه در دریا) به طبیعی ترین شکل ممکن پیاده سازی کنند. در ارتباط با این قضیه جزئیات بسیاری وجود دارد که به توجه سازندگان نسبت به محیط بازی ختم میشود. این بازی هم به صورت Single Player و هم به صورت Multiplayer قابل اجرا میباشد که در حالت Multiplayer بازیکنان میتوانند به گروه های 4 نفره به صورت تیمی تقسیم شوند. بعضی از صاحب نظران در رابطه با این بازی معتقدند که No Man’s Sky علی رغم برخورداری از ساختار محیطی قوی، از فیزیک چندان قابل قبولی استفاده نمیکند. این روند در نحوه ی حرکت شخصیت اصلی، پرواز با وسایل نقلیه هوایی و … بسیار دیده شده است. به صورت کلی این No Man’s Sky در قالب واقعیت مجازی بازی به گونه ای طراحی شده است که یک ماجراجویی تجربه برانگیز را در یک دنیای جدید و در عین حال عجیب برای بازیکن رقم میزند. این بازی از جذابیت های بسیاری برخوردار میباشد که همگی جلوه ای خاص به آن بخشیده اند. همانطور که در ابتدا گفته شد، این بازی در سال 2016 برای پلتفرم های PS4 و Microsoft Windows عرضه شد و در امتداد در جولای 2018 برای کنسول های Xbox One در دسترس قرار گرفت.

No Man's Sky VR Gameplay
No Man’s Sky VR Gameplay

جدیدترین خبری که از این بازی در دسترس قرار دارد، انتشار جدیدترین بروزرسان آن میباشد که از آن تحت عنوان Beyond یاد میکنند. این در واقع یکی از گسترده ترین بروزرسان های این بازی میباشد که تاکنون وارد بازار شده است. این بازی علاوه بر اضافه کردن امکانات و جزئیات بسیار، قابلیت اجرای No Man’s Sky را برای پلتفرم واقعیت مجازی نیز میسر ساخته است. یعنی کاربران قادر هستند در این قالب به اجرای بازی بپردازند. استاندارد سازی این بازی برای این پلتفرم انجام شده و حتی دمویی در قالب فوتج های ضبط شده از پلتفرم واقعیت مجازی نیز وجود دارد. میتوان گفت No Man’s Sky در قالب واقعیت مجازی جلوه ای کاملاً متفاوت و لذتبخش تری از تجربه ی گیم پلی را برای کاربر خود میسر میسازد و همچنین لازم به ذکر است که این قابلیت همراه با بروزرسان Beyond در دسترس قرار میگیرد. تاریخ انتشار این بروزرسان فردا یعنی 14 آگوست 2019 برابر با 23 مرداد 1398 خواهد بود.

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتنادامه