اولین نگاه بازی Hyper scape

به اولین نگاه بازی Hyper Scape خوش آمدید.

عنوانی دیگر در سبک بتل رویال به عناوین این ژانر از طرف Ubisoft اضافه شد. در حالی که فورتنایت همچنان در این سبک یکه تازی میکند عناوین دیگری همچون COD Warzone ,Apex Legends ,Hyper Scape در تلاشند تا به مونوپولی فورتنایت خاتمه دهند.

Hyper Scape توسط Ubisoft ساخته و پرداخته شده است. زمینه این بازی کمابیش زاده ی سبک این بازیست.

Hyper Scape یک جهان مجازیست که در سال 2054 توسط کمپانی Prisma Dimensions اداره میشود که در این جهان مجازی بزرگ مردم زندگی کرده و در مسابقه ای به نام Crown Rush با هم رقابت میکنند.

اولین نگاه بازی Hyper scape

به جهان مجازی خوش آمدید!

گیمرپا • بازی Hyper Scape

هسته اصلی بازی Hyper Scape مانند تمامی بازی های بتل رویال هست. 100 پلیر تنها با یک اسلحه melee به زمین فرود آمده و کسی یا تیمی که آخرین بازمانده باشد برنده خواهد شد. در طول بازی منطقه های مختلف Map به نیستی دیجیتالی اضافه میشوند یا به اصطلاح دایره کوچک تر میشود. همانطور که در تصویر میبینید یک تایمر در بازی وجود دارد که با گذشت زمان پروسه ی حذف دیجیتالی آن منطقه را میتوانید مشاهده کنید.

گیمرپا • بازی Hyper Scape

در نهایت دو نفر یا دو تیم با هم به مبارزه پرداخته یا کسی که تاج (Crown) را به مدت 45 ثانیه در دست داشته باشد برنده خواهد شد.

حرکت کردن در بازی Hyper Scape و جابه جا شدن در محیط این بازی کمابیش با بقیه بتل رویال ها تفاوت دارد، در این بازی به جنبه ی عمودی بودن یا Verticality اهمیت داده شده است، شما باید در همه حال خود را نسبت به شرایط فعلی وفق دهید.

خودتان را هک کنید!

پس از فرود آمدن شما تنها با یک اسلحه melee بازی را شروع میکنید، یوبیسافت فرمول Looting را کما بیش در این بازی پیچو تاب داده است. پس از بدست آوردن اسلحه های مختلف اگر شما همان اسلحه را در جای دیگری پیدا کنید میتوان آن را ارتقا (Fuse) دهید. مثلا اسلحه Protocol که یک sniper rifle هست در حالت اولیه 75 Damage دارد اما میتوان با پیدا کردن همین اسلحه Damage آن را تا 120 ارتقا داد. این مکانیک به این معناست که شما در همه حال در طول بازی به جستجوی اسلحه میپردازید حتی اگر اسلحه مورد علاقه خود را داشته باشید برای ارتقای آن هم که شده باید دوپلیکیت آن را پیدا کنید.

بازی Hyper scape مدل hero shooter ندارد یعنی کرکتر ها به خودی خود قابلیتی ندارند اما قابلیت های مختلفی در بازی وجود دارند که در بازی به عنوان Hack از آنها نام برده شده است. شما میتوانید هک های مختلف را مثل اسلحه در بازی برداشته و از آنها به نفع خود استفاده کنید. هک های بازی به آسانی قابل استفاده هستند اما پتانسیل کارایی آنها پیچیده است.

به طور مثال شما میتوانید از هکی به نام توپ استفاده کنید و خود را به یک توپ تبدیل کنید و از منطقه پر خطر فرار کنید که در تصویر زیر نمایان است. شایان ذکر است شما میتوانید هک ها را مانند اسلحه ها ارتقا دهید. از هک های بازی میتوان به دیوار (wall)،نامریی شدن (invisible)،ذره (armor) خون (heal) افشا (reveal) و…اشاره کرد.

گیمرپا • بازی Hyper Scape

اما سیستم مرگ/احیا بازی Hyper scape نیز دستخوش پیچیدگی هایی شده است، اگر یک پلیر در بازی بمیرد، به یک اکو تبدیل میشود. اکو ها مثل روح هستند!! پس از مردن، اکو ها میتوانند همچنان در Map حرکت کنند یا حتی به تیمشان نسبت به موقعیت دشمن هشدار دهند اما اکو ها نمیتوانند به کسی حمله کنند. هر اکو یک Restore point به جا میگذارد، اگر اکو و یکی از بازماندگان تیم به Restore point برسند پلیر مرده احیا (Revive) میشود که به نظر من سیستم جالبی هست.

 

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *