گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 remake

به نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 remake خوش آمدید

همانند نسخه بازسازی شده بازی resident evil 2 این نسخه بازسازی شده resident evil 3 شما را به ریشه های سری Resident evil برمیگرداند. این نسخه از المان های نسخه اصلی که محیط کابوسی،دشمن های وحشتناک،باس فایت های نفس گیر و تاکید همزمان وحشت و اکشن بهره میگیرد.

در جریان اتفاقات resident evil 2 در بازی resident evil 3 شخصیت Jill valentine قصد به فرار از شهر راکن که پر از زامبی شده است را دارد. او در عین حال در تلاش است تا از هیولایی به نام نمیسیس فرار کرده و همچنین از نابود شدن شهر راکن توسط دولت آمریکا با سلاح اتمی جلوگیری کند.

پایبند به اصول سری بازی، resident evil 3 remake شما را مجبور به مدیریت آیتم ها میکند اگرچه ممکن است برداشتن هر مهماتی که میبینید وسوسه انگیز باشد اما محدودیت تعداد آیتم های قابل حمل شما را مجبور به توجه به تنوع اسلحه و مهمات میکند.

پازل های سبک، اسلحه های سنگین

resident evil 3 به اندازه resident evil 2 پازل های پیچیده ندارد بجز ترکیب مواد شیمیایی و تنظیم ریل قطار اکثر پازل ها از فشردن دکمه یا اهرمی تشکیل شده اند در واقعا چالش اصلی رسیدن به این پازل های ساده هست. اگر چه برخی کمبود پازل های پیچیده را نا امید کننده میدانند اما با توجه به تاکیید گیمپلی بر اکشن و فرار شما از نمیسیس در اکثر مواقع، منطقی بنظر میرسد که تعداد پازل های بازی کم تر شده باشد.

اگر شما به گان پلی COD یا Doom eternal عادت کرده اید پس گان پلی این بازی ممکن است در ابتدا کسل کننده به نظر بیاید، به هر حال سرعت گان پلی برای resident evil 3 remake تمام عیار است. اسلخه های کمری،شاتگان ها و نارنجک انداز ها گیم پلی لدت بخشی ارائه میدهند هرچند شما با کنترلر بازی کنید و یا با موس و کیبورد.

آیتم های مختلفی برای ارتقای اسلحه های شما در سطوح مختلف بازی پراکنده شده اند مانند نشانه باری اسلحه کمری و … هرچند تعداد این آیتم ها زیاد نیست اما تاثیر آنها کاملا برجسته میباشد.

شخصیت ها و سبک گیمپلی آنها

جاخالی دادن مکانیک بسیار مهمی در resident evil 3 remake است و با انجام این حرکت شما میتوانید از آسیب دیدن جلوگیری کرده و به دشمن حمله کرده یا فرار کنید. سرعت حمله دشمنان مختلف متفاوت است پس شما باید یک تصویر ذهنی از هر دشمن و نوع حمله آنها داشته باشید.

Jill تنها شخصیت قابل کنترل بازی نیست، علاوه بر او شما میتوانید Carlos Oliveira را که سرباز کمپانی آمبرلا (Umbrella) هست، در برخی قسمت های بازی کنترل کنید. بجز نوع اسلحه این دو شخصیت نوع جاخالی دادن آنها با هم متفاوت است. در حالی که Jill واقعا از دشمن فرار میکند، Carlos به سمت دشمن هجوم برده و آن ها را به عقب میراند. هرچند کنترل Carlos به قسمت های کمی محدود است اما همین قسمت ها دینامیک خاصی به بازی اضافه میکند.

نبرد با هیولا

نمسیس (nemesis) نسبت به نسخه اصلی resident evil 3 بسیار خطرناک تر شده است. برخلاف Mr X در resident evil 2 که به آرامی راه میرفت، نمسیس در resident evil 3 remake بسیار چابک و تند تیز است که وقتی انتظارش را ندارید روی سرتان آوار میشود (بعضی اوقات به معنای واقعی کلمه روی سرتان خراب میشود!!). بازی هیچ اخطاری از حظور نمسیس به شما نمیدهد که این امر به کاوش گری در مراحل بازی هیجان خاصی میدهد و آنرا نفس گیر میکند.

اگرچه دشمنان دیگر نسبت به نمسیس خطرناک نیستند اما میتوانند بشدت مرگ بار باشند. مانند نمسیس بسیاری از دشمنان شما را غافل گیر میکنند و اگر غفلت کنید میتوانند مرگ بار باشند.

چالش ها

برخلاف resident evil 2 که دو بخش داستانی داشت، resident evil 3 remake تنها یک بخش داستانی دارد. با این اوصاف اگر وقت خود را صرف کاوش و جستجوی همه سطوح مراحل بکنید میتوانید حداقل 10 ساعت گیمپلی از این بازی داشته باشید. علاوه بر این شما میتوانید مدت زمان گیم پلی خود را با کامل کردن چالش های بازی افزایش دهدید. کامل کردن این چالش ها به شما امتیاز هایی میدهد که میتوانید آنها را در فروشکاه بازی خرج کنید.

گرافیک و صدا گذاری

به لطف قدرت گرفتن RE از موتور گرافیکی کپکام، بازی resident evil 3 remake به نیروگاه گرافیکی تبدیل شده است. جزییات زیاد به شخصیت ها، محیط و دشمنان زندگی بخشیده است. جزییات در مدل شخصیت Jill مثل قطره های خون روی لباس او، خون و دل روده باز زامبی ها !! و همه جزییات غیر قابل وصف بازی resident evil 3 remake را به یکی از بهترین عنوان ها از لحاظ بصری تبدیل کرده است.

صدا گذاری نقش مهمی در تصویر سازی بازی ایفا میکند. موزیک بکگراند بازی همراه با اتمسفر ترسناک باعث میشوند هیجان بازی در همه حال حفظ شود. هنگامی که موزیک به طور کامل قطع میشود اتمسفر بازی بیش از پیش ترسناک تر شده و شما را با صدای پای خود و دشمنانتان از دور تنها میگذارد، به گوش بودن راه خوبی برای مقابله با غافل گیری دشمنانتان هست!!

یک بازسازی کلاسیک

resident evil 3 مانند resident evil 2 تجربه ای نوستالژیک و در عین حال جدید به پلیر القا میکند. اگرچه نسبت به عنوان پیشین خود بیشتر روی اکشن تمرکز میکند اما این امر از ترسناک بودن آن نمیکاهد. این بازی آنچنان هم (طبق استاندارد های امروزی) طولانی نیست اما چالش ها و Unlockable ها میتوانند ارزش دوباره بازی کردن را به بازی اضافه کنند.

 

80%
Awesome

امتیاز بازی RESIDENT EVIL 3

  • Design

فرستادن دیدگاه

نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد بود و انتشار نخواهد یافت.

این تارنما جهت افزایش کیفیت مرور شما از کوکی ها استفاده میکند، در صورتی که از این تارنما دیدن میکنید به معنای پذیرفتن سیاست های قانون کوکی میباشد. پذیرفتنبیشتر بخوانید

سیاست حفظ حریم شخصی