گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

Madden NFL 20 در سبک ورزشی توسط شرکت EA منتشر شد

Madden NFL 20

سری بازی های Madden NFL از جمله عناوینی هستند که در سبک ورزشی و در قالب فوتبال آمریکایی ساخته میشوند. این سری بازی ها تاکنون به صورت سالانه و پی در پی منتشر میشدند که یکی از ناشران ورزش دوست دنیا یعنی شرکت EA Sport وظیفه نشر آن را بر عهده داشته و دارد. البته همچنین این سری بازی ها توسط گسترش دهندگان زیر مجموعه همین شرکت و از موتور گرافیکی آن نیز جهت ساخت و پردازش گرافیکی بازی استفاده میکند. در سال گذشته یعنی E3 2018 شرکت EA جدا از FIFA 19، یکی از عناوینی که در سبک ورزشی معرفی شد Madden NFL 19 بوده است. این بازی طبق گفته ی سازندگان در تاریخ مقرر یعنی 10 آگوست 2018 برابر با 19 مرداد 1397 منتشر شد و برای دوست داران این سبک عنوانی متفاوت و سرگرم کننده واقع شد. شاید تاکنون حدس زده باشید که ما در این نوشته قصد معرفی سری جدید این بازی یعنی Madden NFL 20 را داریم. متاسفانه چون شرکت EA در E3 امسال به صورت رسمی شرکت نکرد و برای خود کنفرانس مطبوعاتی دیگری به صورت اختصاصی تحت عنوان EA Play برگزار کرد، خیلی نتوانست توجه منابع خبری را به خود جلب کند. از این سو شاید آنطوری که سال گذشته عناوین ورزشی این شرکت مثل Madden NFL و FIFA به چشم آمدند امسال چندان دیده نشدند. البته لازم به ذکر است که سری بازی های پرطرفداری همچون FIFA به صورت خودجوش طرفداران را به خود جذب میکند.

Madden NFL 20 Gameplay
Madden NFL 20 Gameplay

اما Madden NFL 20 که به تازگی در دسترس قرار گرفته از چه خصوصیاتی بهره مند میباشد ؟

این بازی همانند سری گذشته خود از جریان داستانی جدیدی برخوردار میباشد که بازیکن در قالب یک شخصیت از پیش تعیین شده وارد بازی میشود. چهره، مدل مو، ریش و … این شخصیت میتواند به واسطه ی بازیکن به شکل متنوعی شخصی سازی شود. یکی از خصوصیاتی که در Madden NFL 20 پیاده سازی شده، چنین است که علاوه بر تیم های باشگاهی این ورزش پرطرفدار، از تیم های دانشگاهی نیز استفاده شده است که طبق بررسی های انجام شده، این تیم های دانشگاهی شامل 10 نمونه از بهترین های آنها میباشند که در این بازی وجود دارد. بعضی از صاحب نظران بر این عقیده هستند که شبیه سازی حرکتی و فیزیکی خاصی در این بازی نسبت به سری گذشته صورت نگرفته است، اما بعضی دیگر معتقدند که این تغییرات به واسطه ی سایر ریز جزئیات اعمال شده ولی متاسفانه چندان قابل لمس نیست. یکی از خصوصیات جالب این بازی انتخاب دیالوگ توسط شخصیت اصلی بازی در بخش داستانی Madden NFL میباشد که به بازی جنبه ی نقش آفرینی بخشیده است. بر اساس بررسی های انجام شده در این بازی استراتژی هایی در بخش SuperStar X-Factor قرار گرفته که پیشتر در این سری بازی ها با چنین قدرتی دیده نشده است. در این بازی قابلیتی وجود دارد که بازیکن بتواند در موقعیتی که بازی در توقف کوتاهی قرار دارد (مشابه با مواقعی در پنالتی کشی فوتبال)، بتواند استراتژی شروع را تعیین و از درگاهی بازی را آغاز کند که به نفع تیم خود باشد. به طور کلی Madden NFL 20 عنوان تجربه برانگیزی در سبک ورزشی میباشد که برای دوست داران این سبک توصیه میشود. این بازی به تازگی در تاریخ 2 آگوست 2019 برابر با 11 مرداد 1398 برای پلتفرم های PS4، Microsoft Windows و Xbox One منتشر شده جهت خرید از طریق وبسایت رسمی شرکت EA موجود میباشد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتنادامه