گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

گیم پلی The Surge 2 و مقایسه آن با نسخه قبلی این بازی

The Surge از جمله عناوینی میباشد که برای اولین بار در سال 2017 توسط گسترش دهندگان Deck 13 ساخته شد و به واسطه ی Focus Home Interactive عرضه گردید. این بازی در گیم پلی The Surge 2 سبک اکشن نقش آفرینی ساخته شده است و موضوع آن تصویری از دنیای مدرن آینده را به نمایش میکشد که وضعیت آن کمی متفاوت تر از سایر بازی های این چنینی میباشد. یکی از انتقاداتی که از سوی کاربران صفحات مجازی در رابطه با بازی The Surge صورت گرفت  گیم پلی The Surge 2 در رابطه با ساختار اصلی این بازی میباشد. این کاربران معتقدند که در عصر مدرن آینده نباید با میله و لوله ی فلزی مبارزه کرد!. چنین چیزی منطقی بنظر میرسد اما در نوع خود خاص و منحصر به فرد میباشد، خصوصاً اگر قابل ارتقاء باشد و امکان اضافه کردن قابلیت های گوناگون در آن نیز وجود داشته باشد. این بازی اخیراً در ماه آپریل برای کنسول های PS4 به واسطه ی PS Plus به صورت رایگان در دسترس قرار گرفته بود. اخیراً اخبار جدیدی در رابطه با عنوان دوم این بازی یعنی The Surge 2 شنیده میشود. پس از آن که این بازی معرفی شد، دیری نپایید که تاریخ انتشار آن هم مشخص شد، به طوری که حتی در گذشته خبر آنچنانی در رابطه با ساخت این پروژه نیز دیده نمیشد.

The Suege 2 Gameplay
The Suege 2 Gameplay

خبری که این روز ها در صفحات مجازی داغ است رونمایی از چند دقیقه ی اول گیم پلی The Surge 2 میباشد که پیش از این دیده نشده بود. در ابتدای این گیم پلی مردی در قالب شخصیت اصلی دیده میشود که سعی دارد از روی تخت بیمارستان بلند شود. بنظر میرسد که در این بازی مشابه نسخه قبلی آن ساخته شده باشد، چرا که در سری گذشته شخصیت اصلی بازی که از مشکل گیم پلی The Surge 2 جسمی رنج میبرده خود را به یک شرکت پزشکی میسپارد تا مشکل جسمی وی را حل کند، وقتی که این شخصیت بیدار میشود مشکل جسمی آن حل شده اما … . در عنوان The Surge 2 نیز دیده میشود که در ابتدای بازی شخصیت اصلی روی یک تخت قرار دارد و در اتاقی که در آن حضور دارد تجهیزات پزشکی بسیاری دیده میشود. طراحی گیم پلی این بازی همانند نسخه قبلی آن به شکلی میباشد که شخصیت اصلی بازی پس از وارد کردن چند ضربه میتواند نقاط ضعف دشمن خود را تشخیص دهد و در امتداد با ضرباتی به نقاط ضعف دشمن سریعتر او را از پای در آورد. گیم پلی این بازی از لحاظ فیزیکی با انعطاف پذیری و قابلیت های بیشتری نسبت به سری قبلی خود برخوردار میباشد. از سوی دیگر اکشن سازی فیزیکی و شبیه سازی Finisher ها نیز از کیفیت بهتری بهره مند میباشند. لازم به ذکر است که میزان خشونت در این بازی نیز نسبت سری گذشته آن افزایش داشته است. این بازی از لحاظ گرافیکی و نور پردازی کمی از نسخه قبلی خود بهتر ظاهر شده است. به صورت کلی از لحاظ ساختار بازی، قالب گیم پلی The Surge 2 بندی، فضا سازی و بخشی از فیزیک بازی The Surge 2 شباهت نسبتاً نزدیکی با نسخه ی اول خود دارد. اما با این اوصاف این بازی میتواند برای کسانی که سری قبلی این عنوان را تجربه کردند و از آن لذت بردند هیجان انگیزتر ظاهر شود، چرا که قابلیت های آن نسبت به سری گذشته به شکل مطلوبی افزایش داشته است. The Surge 2 در تاریخ 24 سپتامبر 2019 برابر با 2 مهر 1398 برای پلتفرم های PS4، Xbox One و Microsoft Windows منتشر خواهد شد و هم اکنون از طریق وبسایت رسمی ناشر آن جهت پیش خرید در دسترس میباشد.

فرستادن دیدگاه

نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد بود و انتشار نخواهد یافت.

این تارنما جهت افزایش کیفیت مرور شما از کوکی ها استفاده میکند، در صورتی که از این تارنما دیدن میکنید به معنای پذیرفتن سیاست های قانون کوکی میباشد. پذیرفتنبیشتر بخوانید

سیاست حفظ حریم شخصی