گیم پلی FIFA 20

سری بازی های FIFA از جمله بازی های مورد انتظاری هستند که در سبک ورزشی فوتبال ساخته میشوند و هر ساله یک عنوان از آن وارد بازار میشود. این بازی به صورت اختصاصی گیم پلی FIFA 20 توسط تیم های ساخت بازی های ویدئویی شرکت EA ساخته میشود و همچنین توسط همین شرکت نیز منتشر میگردد. در ابتدا با عملکرد FIFA 19 آغاز میکنیم که در E3 2018 شرکت EA برای اولین بار رونمایی شد و توجه فوتبال دوستان زیادی را به خود جلب کرد. این بازی از خصوصیات بهتری نسبت عنوان گذشته ی آن برخوردار بوده است و همچنین در گیم پلی FIFA 20 جریان بازی در بخش Single Player از حالت داستانی نیز برخوردار میباشد. حالت داستان این بازی داستان شخصی به نام Alex Hunter را به نمایش میگذارد که موضوع آن نیز پیوستن به یکی از تیم های قدرتمند دنیا میباشد. سازندگان FIFA 19 بر روی حساسیتی که بر روی ساخت این بازی اعمال کردند تاکید داشتند، آنها معتقدند که FIFA 19 نسبت به نسخه قبلی آن از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است. این بازی در تاریخ 6 مهر 1397 برای پلتفرم های Nintendo Switch، Xbox One، PS4 و Microsoft Widnows در دسترس قرار گرفت.

اما جدا از بحث FIFA 19، در حال حاضر بحث و گفتنی ها در رابطه با FIFA 2020 بسیار است. این بازی برای اولین بار در رویداد EA Play که کنفرانس مطبوعاتی اختصاصی شرکت EA پیش از E3 2019 بود به نمایش در آمد. FIFA 20 جزء معدود عناوین این شرکت بود که برای اولین بار به تصویر کشیده شد. در رویداد EA Play خبر آنچنانی از گیم پلی FIFA 20 فاش نشد و بیشتر در رابطه با شیوه ی ساخت بازی صحبت شد. اما به تازگی یک دموی رسمی از گیم پلی بازی فاش شده که در آن بخش هایی از جریانات این بازی را به علاوه ی امکانات جدیدی که به FIFA 20 اشاره شده است را به نمایش میگذارد. براساس دموی رونمایی شده از گیم پلی این بازی، نشان میدهد که جدیدترین عنوان این بازی از قابلیتی برخوردار میباشد که میتواند در هنگام شوت زدن از موقعیت پنالتی، از قابلیت هدف گیری استفاده کند و پیش از شوت کردن توپ، نقطه مورد نظر را جهت گل زدن مشخص کند. البته این بدان معنا نیست که بازیکن هر نقطه ای از دروازه را مورد هدف قرار دهد و پس از شوت کردن توپ گل شود، در گیم پلی دیده شده نشان میدهد که هدف در قسمت تماشاچیان وجود دارد و پس از شوت وارد دروازه میشود، این یعنی در مجاورت هدف گیری، جوانب دیگری وجود دارد که ملزم به رعایت است و همین امر موجب میشود که پنالتی کشی کمی جلوه ی تخصصی تر به خود بگیرد. اگر از بازیکنان سری بازی های FIFA هستید، حتماً برایتان پیش آمده که بعضی اوقات زاویه جهت پاس دادن بسته است و گاهاً باید خودتان چالش های تک به تک را پشت سر بگذارید. خبر خوب در این رابطه چنین میباشد که در FIFA 20 میزان کیفیت کنترل بازیکن در چالش های تک به تک افزایش یافته است. گسترش دهندگان اعلام داشته اند که در این عنوان از قابلیت فیزیکی جدیدی در حرکت توپ استفاده کرده اند. به طور گیم پلی FIFA 20 کلی FIFA 20 با قابلیت های مختلفی خصوصاً از لحاظ فیزیکی در جهت گل زدن و چالش های تک به تک و سایر زمینه ها بهره مند میباشد.

FIFA 20 Gameplay
FIFA 20 Gameplay

این بازی هم اکنون جهت پیش خرید از طریق وبسایت رسمی EA Sports در دسترس قرار دارد و گفته شده که برای پلتفرم های Microsoft Windows، Xbox One و PS4 عرضه خواهد شد و تاریخ انتشار آن برای 27 سپتامبر 2019 برابر با 5 مهر 1398 مشخص شده است. اینکه FIFA 20 همانند سری گذشته برای Nintendo Switch هم استاندارد سازی خواهد شد یا خیر، فعلاً هنوز خبر قطعی در دست نیست.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *