گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

My Friend Pedro یکی از پرطرفدارترین بازی های اخیر

My Friend Pedro

دوست من پدرو (My Friend Pedro)، یکی از عناوین دوست داشتنی، هیجان انگیز و تجربه برانگیز در سبک اکشن Side Scrolling که از زاویه دوربین 2 بعدی برخوردار میباشد و برای اولین بار در رویداد E3 2019 شرکت Devolver Digital در رابطه با آن صحبت شد. این بازی که سبک اصلی آن اکشن Shooting میباشد، نحوه ی کشتار در درون آن به شکل سریعی اتفاق میوفتد که یکی از جنبه های هیجان انگیز این بازی محسوب میشود. براساس گیم پلی های دیده شده از این بازی، My Friend Pedro به گونه ای از گیم پلی سریعی برخوردار میباشد که به منظور کنترل آن حالت Slow Motion (تصویر آهسته) قرار داده اند؛ به گونه ای که حالت تصویر آهسته یکی از اصلی ترین خصوصیات بازی در این عنوان محسوب میشود و بسیار از سوی بازیکن مورد استفاده قرار میگیرد. دوست من پدرو به علت بهره وری از حالت 2 بعدی در زاویه ی دوربین آن و برخوردار از سبک اکشن Shooting، نحوه ی نشانه گیری خاص خود را در جریان بازی قرار داده است. نحوه ی نشانه گیری به گونه ای میباشد که اگر بازیکن به هدف مشخصی که در نقطه ی مورد نظر وجود دارد شلیک کند، امکان برخورد گلوله در حین پرتاب شدن به شخص دیگری وجود دارد که جلوتر از هدف مورد نظر قرار گرفته است. برای این بازی مکانیک خاصی در نظر گرفته شده است؛ به گونه ای که بازیکن میتواند در انعطاف پذیر ترین شکل ممکن از شخصیت اصلی استفاده کند. لازم به ذکر است که شخصیت اصلی این بازی از حرکات آکروباتیک متنوعی استفاده میکند که به جنبه ی هیجانی بازی افزوده است. میتوان گفت انعطاف پذیری که شخصیت اصلی در این بازی اجرا میکند، خیلی کم در سایر بازی های ویدئویی دیده شده است. به زبان ساده تر میتوان گفت که اگر گیم پلی My Friend Pedro را مشاهده کنید، در بیشتر مواقع شخصیت اصلی را در حال پشتک زدن خواهید دید. این بازی از تنوع آنچنانی در زمینه ی استفاده از سلاح های مختلف برخوردار نیست، اما یکی از مزایای آن چنین میباشد که اسلحه کلت کمری آن از میزان فشنگ بینهایت استفاده میکند، هرچند که خیلی کم پیش می آید که در خصوص استفاده از سلاح های محدود شاهد به پایان رسیدن مهمات باشید. همچنین سرعت بارگذاری مهمات برای همه ی سلاح ها در این بازی خصوصاً Shotgun سریع تر از سایر بازی ها اتفاق میوفتد. در رابطه با بینهایت بودن میزان تیر اسلحه کلت کمری نیز میتوان گفت که سازندگان در این خصوص تدبیر خوبی اندیشیده اند، چرا که این بازی از گیم پلی پر زد و خوردی برخوردار میباشد که این قضیه میتواند خیال بازیکن را از نظر مهمات کمی راحت تر کند.

My Friend Pedro Gameplay
My Friend Pedro Gameplay

در خصوص توصیف گیم پلی دوست من پدرو میتوان افزود که این بازی گاهاً از مبارزات فیزیکی هم بهره مند میباشد، اما این مبارزات به صورت حرفه ای پیاده سازی نشده و صرفاً فقط به منظور از بین بردن دشمان از فاصله ی نزدیک طراحی شده است. این بازی در سبک Side Scrolling علاوه بر برخورداری از حالت های Shooting، از صحنه های پارکورینگ با کیفیتی در نوع خود استفاده کرده است. My Friend Pedro از تاریخ 20 ژوئن 2019 برابر با 30 خرداد 1398 برای پلتفرم های Microsoft Windows و Nintendo Switch در دسترس قرار گرفته و جزء یکی از سرگرم کننده ترین بازی های اخیر از دیدگاه بازیکنان آن محسوب میشود.

فرستادن دیدگاه

نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد بود و انتشار نخواهد یافت.

این تارنما جهت افزایش کیفیت مرور شما از کوکی ها استفاده میکند، در صورتی که از این تارنما دیدن میکنید به معنای پذیرفتن سیاست های قانون کوکی میباشد. پذیرفتنبیشتر بخوانید

سیاست حفظ حریم شخصی