سری دوم دسته کنترل Xbox Elite معرفی و تاریخ عرضه آن مشخص شد

کنسول Xbox One از جمله سری دوم دسته کنترل Xbox Elite کنسول های پرطرفدار روز دنیا میباشد که به تازگی نسل جدید آن تحت عنوان Xbox Scarlett رونمایی شده است و تاریخ عرضه آن برای کریسمس سال 2020 مشخص شده است. اما پیش از انتشار Xbox Scarlett، فعلاً Xbox One پرچمدار این کنسول ها میباشد و همچنین پس از عرضه ی Scarlett باز هم Xbox به گسترش و خدمات رسانی این کنسول ادامه خواهد داد. در این خصوص Xbox  به تازگی دسته ی کنترل جدیدی را برای Xbox One معرفی کرده است که در واقع نسل بعدی کنترل فعلی Xbox محسوب میشود. گسترش دهندگان این کنترل را با شعار جدیدی معرفی کرده اند،

“به عنوان یک بازیکن حرفه ای، با پیشرفته ترین کنترل دنیا بازی کنید.”

همانطور که متوجه شدید، سازندگان و گسترش دهندگان این کنترل مدعی هستند که پیشرفته ترین کنترل کنسول بازی های ویدئویی را ساخته اند، حال ما قصد داریم که به بررسی این کنترل که برگزیده ی سری سری دوم دسته کنترل Xbox Elite دوم کنترل های بی سیم Xbox نام دارد بپردازیم و بیشتر با قابلیت های آن آشنا شویم.

گفته میشود که برگزیده ی سری دوم کنترل های بی سیم Xbox برای رقابت هایی که اکثراً در حالت های Multiplayer بازی های مختلف وجود دارد میتواند بسیار کاربردی باشد. در این کنترل بیش از 30 قابلیت جدید وجود دارد که به واسطه ی آن، به گفته سازندگان بازیکنان میتوانند مثل یک حرفه ای بازی کنند. بازیکن در این کنترل ها میتواند عمل نشانه گیری را متعادل تر انجام دهد. در این کنترل قابلیت تیر اندازی سریع تر به واسطه کوتاه تر شدن قفل ماشه وجود دارد و همچنین قابلیتی که بتواند نشانه را روی هدف نگه دارد نیز ایجاد شده است.  در برگزیده ی سری دوم کنترل های بی سیم Xbox بازیکن میتواند دسته را به سبک دلخواه خود ایجاد کند و جای امکانات دسته را تعویض نماید. امکان ذخیره ی 3 پروفایل شخصی سازی شده و 1 پروفایل پیشفرض و تعویض بین آنها توسط دکمه ی مربوطه در این کنترل امکان پذیر میباشد. نحوه ی سری دوم دسته کنترل Xbox Elite اتصال این کنترل هم به صورت بی سیم و هم به صورت بلوتوث امکان پذیر میباشد؛ همچنین میتوان به واسطه ی کابل USB-C آن را به Xbox One و پلتفرم های اجرا کننده ی Microsoft Windows متصل کرد. برای این کنترل امکان شخصی سازی بیشتری نیز وجود دارد که با نرم افزار های جانبی Xbox امکان پذیر میباشد. در برگزیده ی سری دوم کنترل های بی سیم Xbox پیکربندی به صورت اختصاصی در قالب یک دکمه در اختیار کاربر خود قرار گرفته است تا بتواند با کنسول خود پیام صوتی رد و بدل کند. این تکنولوژی که قبلاً در رابطه با آن صحبت شده بود امکانات میانبری را برای کاربر ایجاد میکند که به صورت پیام صوتی بتواند دستورات خاصی را به کنسول خود بدهد. از جمله قابلیت های ممکن در این تکنولوژی صادر کردن پیام ضبط، گرفتن اسکرین شات و … میباشد. کاربر میتواند بیش از 40 ساعت با باتری قابل شارژ در این کنترل در بازی بماند. برای این کنترل، جعبه ای مشابه با یک کیف طراحی شده که در آن امکاناتی جهت شخصی سازی کنترل و بستری جهت شارژ مجدد باتری کنترل وجود دارد که کاربر میتواند چه خارج از آن و چه داخل آن عمل شارژ مجدد را انجام دهد که با یک کابل USB-C امکان پذیر میباشد.

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 Box
Xbox Elite Wireless Controller Series 2

کیف کنترل Xbox شامل چه امکاناتی میشود ؟؟

    • در ابتدا باید گفت که خود دسته به صورت کامل در این کیف قرار میگیرد.
    • تعداد 6 Thumbstick در این کیف قرار دارد که شامل 2 استاندارد، 2 ساده، 1 بلند و یک Wide Dome میباشد.
    • تعداد 4 Paddle مختلف که شامل 2 مدل متوسط و 2 مدل کوچک میباشد.
    • تعداد 2 D-Pad که یکی از آنها استاندارد و دیگری مدل جدید سری دوم دسته کنترل Xbox Elite آن میباشد.
    • همچنین در این کیف، ابزار تنظیم Thumbstick، جایگاه شارژ و یک کابل USB-C نیز قرار دارد.

برگزیده ی سری دوم کنترل های بی سیم Xbox در تاریخ 4 نوامبر 2019 برابر با 13 آبان 1398 وارد بازار خواهد شد. این کنترل هم اکنون جهت پیش خرید برای کاربران کنسول های Xbox در دسترس قرار دارد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *