گیمرپا
مرجع رسمی اخبار، نقد و بررسی و مقالات اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای

Stadia: نظرسنجی جدید درباره‌ی سرویس‌ ابری گوگل استیدیا

Stadia

در نظرسنجی جدید مربوط به سرویس‌های ابری، تمایل بازی‌بازان به سرویس‌های مشابه با نتفلیکس (Netflix) بیشتر از سرویس‌های مشابه با گوگل استیدیا (Google Stadia) است؛ این نتیجه احتمالا خبر خوبی برای شرکت‌های گوگل و مایکروسافت نخواهد بود.

در حالی که بسیاری از بازی‌بازان برای قابلیت استریم بازی‌ها هیجان‌زده هستند و ممکن است این قابلیت، بازی‌بازان جدیدی را جذب نموده و روش‌های تازه‌ای را برای بازی‌ کردن ایجاد نماید ولی تعداد قابل توجهی از بازی‌بازان هیچ‌گونه علاقه‌ای به سرویس‌های ابری نشان نمی‌دهند و امید زیادی به فراگیر شدن آن‌ها ندارند.

در بخش دوم نظرسنجی شرکت برادبند جینی (Broadband Genie) و منبع مطبوعاتی یوروگیمر (Eurogamer)، بسیاری از بازی‌بازان به قابلیت استریم بازی‌ها علاقه نشان دادند ولی ۷۴ درصد از شرکت‌کنندگان این نظر سنجی به سرویس‌های مشابه با نتفلیکس، تمایل بیشتری نسبت به سرویس‌های مشابه با گوگل استیدیا نشان دادند.

بازی‌بازان تمایل دارند، اشتراک ماهیانه‌ی این سرویس‌ها را خریداری نموده و به لیست کامل بازی‌ها دسترسی یابند؛ در حالی که سرویس‌های مشابه با استیدیا از این ویژگی برخوردار نیستند.

همچنین ۸۶% از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی، تمایل دارند بازی‌ها را در فروشگاه این سرویس‌ها با قیمتی بسیار ارزان‌تر از نسخه‌های فیزیکی آن‌ها خریداری نمایند.

این نظرسنجی به همراه دیگر نظرسنجی‌هایی که نشان از عدم تمایل به تجربه‌ی این سرویس‌ها را ارائه می‌نماید، آینده‌ی روشنی را برای این سرویس‌ها به تصویر نمی‌کشد.

البته این سرویس‌ها به تازگی در حال فراگیر شدن بوده و ممکن است بازی‌بازان هنوز ایده‌ی وجود آن‌ها را درک نکرده باشند و با عرضه‌ی آن‌ها به بازار جهانی، همه چیز تغییر کند.

سرویس گوگل استیدیا قرار است در نوامبر سال جاری به صورت جهانی منتشر شود و هنوز تاریخ دقیق انتشار آن مشخص نشده است.

فرستادن دیدگاه

نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد بود و انتشار نخواهد یافت.

این تارنما جهت افزایش کیفیت مرور شما از کوکی ها استفاده میکند، در صورتی که از این تارنما دیدن میکنید به معنای پذیرفتن سیاست های قانون کوکی میباشد. پذیرفتنبیشتر بخوانید

سیاست حفظ حریم شخصی