معرفی AMD Radeon RX 5000 | تاریخ عرضه

معرفی AMD Radeon RX 5000

در دنیای سخت افزار، یکی  معرفی AMD Radeon RX 5000 از سخت افزار هایی که از سوی کاربران مختلف بسیار دنبال میشود کارت های گرافیک هستند. کارت های گرافیک در طی چند مدت اخیر از پیشرفت های قابل توجهی برخوردار بودند که البته این پیشرفت ها از سوی کاربران نیز بسیار هیجان انگیز بنظر میرسند.

شرکت AMD یکی از سردمداران تولید کارت های گرافیک میباشد که از پیشرفت قابل ملاحظه ای نیز در این زمینه برخوردار بوده و به تازگی جدیدترین دستاورد خود را معرفی و تاریخ عرضه ی آن به بازار را مشخص کرده است.

این کارت گرافیک که AMD Radeon RX 5000 Series نام دارد مختص طرفداران بازی های ویدئویی ساخته شده و از بازدهی قابل توجهی نیز برخوردار میباشد. AMD Radeon RX 5000 Series از تراشه های 7nm استفاده میکند و به گفته ی تولید کنندگان آن از نسل جدید معماری سخت افزاری گرافیکی بهره مند میباشد که  معرفی AMD Radeon RX 5000 آن را RDNA نام گذاری کرده اند.

این تراشه از 1.5x بازدهی در هر وات استفاده میکند که در صورت بیشتر بودن پهنای باند تا 2.0x هم قابل ارتقاء میباشد. موتور این کارت گرافیک از قابلیت کدگشایی با کیفیت رزولوشن 8K بهره مند است که در مجاورت آن از توان کدگذاری با کیفیت رزولوشن 4K استفاده میکند که این روند در فرمت های گوناگون نرخ فریم های مختلفی را دارا میباشد.

کارت گرافیک AMD Radeon RX 5000 Series از حافظه ی GDDR6 استفاده میکند که از 448 گیگابایت پهنای باند برخوردار است. لازم به ذکر است که این کارت گرافیک در اسلات های PCIe 4.0 پشتیبانی میشود. منابع  معرفی AMD Radeon RX 5000 مختلف و صاحب نظران این عرصه، AMD Radeon RX 5000 Series را با سایر کارت های گرافیکی همچون Radeon RX 5700 و Radeon RX 5700 XT مقایسه میکنند.

تولید کنندگان این کارت گرافیک گفته اند که AMD Radeon RX 5000 Series در تاریخ 7 جولای 2019 برابر با 16 تیر 1398 در دسترس قرار خواهد گرفت. علاقمندان در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به وبسایت رسمی این شرکت مراجعه نمایند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *