داستان Devil May Cry 5 در قالب توصیفی مختصر از دمو های بازی

Devil May Cry 5 یکی از عناوین پر سروصدایی میباشد که اخیراً منتشر شده و بازیکنان بسیاری را به خود جذب کرده است. یکی از جذابیت های بازی استفاده ی سازندگان از یک سری بازیگر و مدل میباشد که به برداشت هرچه بهتر کات سین ها کمک کرده و موجب شد که شخصیت ها نقش خود را بهتر به نمایش بگذارند. Devil May Cry 5 جدا از گیم پلی جذاب، از داستان زیبایی نیز برخوردار میباشد که ما قصد داریم توصیف مختصری از آن را ارائه دهیم. پیش از شروع لازم به ذکر است که داستان این بازی از وقایع مبهم و پیچیدگی خاصی برخوردار میباشد به گونه ای که در روند جاری داستان، موضوعاتی از گذشته به نمایش در می آید و ما مطابقاً بر همین اساس داستان را روایت مکنیم.

داستان Devil May Cry 5 به شکلی آغاز میشود که در ابتدای بازی شئ عجیب و غول پیکری وسط شهر وجود دارد و در امتداد، Dante به عنوان شکارچی افسانه ای شیاطین به همراه تیم همراه خود که متشکل از Lady و Trish میباشد وارد کار میشوند و سعی بر آن دارند که در برابر سردمدار این شئ غول پیکر پیروز گردند اما موفق نمیشوند. در کنار این قضیه Nero که به تازگی دست خود را از دست داده وارد ماجرا میشود، V یکی از شخصیت های تازه وارد در بازی Devil May Cry 5 به Nero میگوید: کسی که باعث از دست رفتن دست تو شده همین سردمدار میباشد، و Nero پس از آن برای مبارزه با این موجود به پیش میرد. وقتی Nero به موقعیت مورد نظر میرسد Dante و سایر اعضای گروه را شکست خورده بر روی زمین میابد، سپس برای مبارزه وارد عمل میشود اما او نیز مغلوب میگردد. در داستان Devil May Cry 5 پایان این شکست، V مجدداً وارد داستان میشود و در همان لحظه Dante دوباره برای مبارزه ی مجدد آماده میشود و به سردمدار حمله ور میشود و به V میگوید که Nero را از این مکان خارج کند؛ در ابتدا Nero مقاومت میکند و بر این باور است که میتواند دوباره مبارزه کند اما V به او میگوید که سردمدار، که او را Urizen خطاب میکنند و به گونه ای سلطان شیاطین محسوب میشود، قوی تر از آن است که تصور میکردیم. پس از این شکست شیاطین آغاز به کشتار مردم میکنند و در این میان کاری از دست V و Nero ساخته نیست. 1 ماه از این واقعه میگذرد و Nero به همراه Nico، کسی که طراح و سازنده ی دست مصنوعی Nero میباشد و او را با یک وسیله نقلیه وَن در ماموریت هایش یاری میکند به سوی هدفی مشخص در حرکت هستند که در این میان سربازانی را در حال مبارزه با نیرو های شیطانی میابند، Nero پس از مبارزه با آنها به واسطه ی Nico در میابد که شهر دچار وضعیت بحرانی شده است، Nero متوجه میشود که Yamato باعث این فاجعه شده است. Yamato اسم شمشیر Virgil برادر Dante میباشد که پس از او در قالب یک بازوی قدرتمند و شگفت انگیز به فرزندش Nero به ارث رسیده است، این قضیه به 2 ماه قبل، پیش از رخداد این فجایع بازمیگردد که Virgil در قالب شخص ناشناسی بی خبر به گاراژ Nero می آید و دست Nero را از بدنش جدا میکند که بتواند از این طریق Yamato را باز پس بگیرد. پس از این اتفاق Nero از دست مصنوعی که Nico برایش به اشکال مختلف طراحی کرده است استفاده میکند. Nero به مسیر خود ادامه میدهد و جریان Urizen را پیگیری میکند، پس از پشت سر گذاشتن شیاطین مختلف و شکست دادن موجود غول پیکری به نام Goliath مجدداً با V ملاقات میکند. هم Nero و هم V هر دو نمیدانند که Dante دچار چه سرنوشتی شده است، آیا خود را نجات داده یا همچنان در آن مکان حضور دارد ؟؟ در هر حال Nero میخواهد که در صورت زنده بودن Dante او را نجات دهد. پیش از رفتن، Nero از V میپرسد که تو کی هستی ؟ چرا که V شناخت کاملی در رابطه با شیاطین دارد و خود نیز از جادو های منحصر به داستان Devil May Cry 5 فردی استفاده میکند و دقیقاً پیش از وقوع این اتفاقات سر و کله اش پیدا شده است؛ اما پیش از آن که V پاسخی دهد Nico با وَن سر میرسد و Nero مجبور میشود به ادامه ی راه بپردازد و پس از پشت سر گذاشتن چالش های مختلف، با هیولای زنی به نام Artemis رو به رو میشود که پس از شکست دادن آن، Lady از بدن او به شکلی عریان خارج میشود. پیدا کردن Lady در چنین شرایطی نگران کننده است، ولیکن که ممکن است چنین اتفاقاتی چه بسا بدتر برای Dante و Trish افتاده باشد که هنوز وضعیت آنها مشخص نیست.

V همانند Nero در راستای کشف یک سری اسرار تلاش میکند و در مسیر ماجراجویی های خود به صورت اتفاقی به موجودی شیطانی به نام Malphas برمیخورد که به زیر دست خود دستور میدهد که شمشیر شیطانی Sparta پدر Dante و Virgil را پیدا کند، پس از این اتفاق V ترغیب میشود که به دنبال شمشیر شیطانی Sparta بگردد. Nero پس از یافتن Lady او را داخل وَن می آورد و بعد از آنکه به هوش می آید از او در رابطه با Trish میپرسد و در پاسخ از Lady میشنود: Trish اسیر شده اما نمیداند دقیقاً چه داستان Devil May Cry 5 اتفاقی برای Dante افتاده است. Nero و V به اتفاق یکدیگر رهسپار میشوند و پیش از آنکه به قرارگاه دشمن وارد شوند V از Nero جدا میشود و Nero به تنهایی باری دیگر به دیدار Urizen پادشاه شیاطین میرود، اما اثری از Dante نمیابد و پس از جدال طاقت فرسا مجدداً شکست میخورد، و پس از آنکه Urizen قصد کشتن Nero را پیدا کرد موجود شیطانی دیگری وارد قضیه میشود و مانع کشته شدن Nero میشود.

داستان به چندین هفته قبل بازمیگردد که V به ملاقات Dante رفته و برای اولین بار خود را به او معرفی میکند و از او درخواست کمک میکند و میگوید که قرار است با یک شیطان خاص و منحصر به فرد روبه رو گردد، پس از آنکه Dante نام این شیطان را از V میپرسد، داستان به زمان حال بازمیگردد و نام این شیطان مبهم باقی میماند. در امتداد داستان V همچنان برای یافتن شمشیر Sparta در جستوخیز است و در نهایت آن را پیدا میکند، اما پس از آن با جثه ی بی جان Dante روبه رو میشود و سپس در میابد که او زنده است. Dante پس از به هوش آمدن و گفتوگو با V شمشیر پدر خود Sparta را برداشته و راه میوفتد، در ادامه با زیر دست Malphas که قصد تسخیر شمشیر Sparta را داشت رو به رو میشود و پس از شکست دادن او، جثه ی عریان و بی جان Trish را در بدن او میابد، Dante که وقت را محدود میدید Trish را به V میسپارد و راهی میشود. پس از آن که Trish به هوش آمد، V میگوید که فکر نمیکند Dante بتواند در برابر این شیطان بزرگ پیروز شود! Trish پس از آن که در رابطه با هویت این شیطان میپرسد و اینکه از کجا آمده است؟ از V در رابطه داستان Devil May Cry 5 با خودش میپرسد و V در پاسخ میگوید که او یک سایه از خود سابقش است، کسی که همه چیزش را از دست داده، سپس V شروع به توصیف داستان خویش میکند: V از مردی سخن میگوید که متحمل شکست شده، محدود شده و در حال تحلیل رفتن است اما نمیتواند بمیرد، آن مرد کاری داشت که باید پس از شکست از برادرش انجام میداد. او باید جدا از بٌعد شیطانی اش به انسانی با قدرت yamato مبدل گردد؛ و در نهایت آن مرد تبدیل به یک شیطان واقعی شد. در واقع وقتی آن مرد برای تبدیل شدن به یک شیطان واقعی شمشیر Yamato را وارد بدنش میکند، V در قالب یک روح داستان Devil May Cry 5 از بدن این مرد خارج میشود. Dante به مخروبه ی خانه ی پدری خود بازمیگردد، همانجایی که مرد Yamato را وارد بدنش کرد تا شیطان واقعی را تسخیر کند، Dante نیز همین کار را با شمشیر خود انجام میدهد و آن را در بدنش فرو میکند و همچنین Dante نیز به جمع شیاطین واقعی اضافه میشود.

در واقع موجود شیطانی که پس از شکست Nero از Urizen به کمک او می آید و نجاتش میدهد، Dante در قالب شیطان بود. Dante باری دیگر در برابر Urizen مبارزه میکند و اینبار پیروز میشود و Urizen را از زمین میراند، پس از بازگشت، Dante به دنبال مرد شیطانی صاحب Yamato میرود و در کنار آن Nero و V نیز حضور دارند اما V هر چه میگذرد محدودتر میشود و قدرتش را از دست میدهد و میخواهد به داستان Devil May Cry 5 روح انسانی خودش بازگردد، از این سو Nero از او پشتیبانی کرده و او را همراهی میکند. در این همراهی V همه چیز را برای Nero آشکار میکند و به او میگوید: دشمنی که انتظار او را میکشد در واقع Urizen نیست و برادر بزرگتر Dante میباشد که Virgil نام دارد. در همین موقعیت Dante در حالی به Virgil رسیده است که او میوه ای از درخت قدرت را خورده است و بعد از مبارزه ی آنها Dante پیروز میدان میشود. پس از این پیروزی Nero به همراهی V از راه میرسند و V وقتی هیولایی که Virgil در آن خفته را بی جان میابد، میرود تا با او یکی شود و به جایگاه اصلی خود بازگردد؛ بعد از این تکامل، Vergil باری دیگر در قالب یک انسان برمیخیزد. Vergil تازه متولد شده راه جدیدی را برای خود باز میکند و از Nero تشکر کرده و ناپدید میشود. Nero که حال داستان Devil May Cry 5 از برادری Dante و Virgil باخبر شده، در رابطه با V میپرسد که کجاست و چه اتفاقی برایش افتاده، Dante در پاسخ میگوید که او به زودی به خود واقعی اش بازمیگردد. Nero که از ابتدا برای قدرت دستش وارد این ماجرا شده با Dante بحث میکند و Dante به او میگوید که این جنگ تو نیست و من باید او را متوقف کنم و الان این تنها مسئله ی مهمی میباشد که وجود دارد؛ در امتداد این مجادله Nero میپرسد که آن مرد کیست و Dante در پاسخ میگوید که او پدر توست. Nero که مات و مبهوت مانده بود، ادامه ی سخنان Dante را گوش میکند که میگوید: که در ابتدا میخواسته این قضیه را به Nero بگوید اما نسبت به آن شک داشت، اما وقتی مسئله Yamato مطرح شد اون به این قضیه اطمینان حاصل کرد. Dante برای یافتن Virgil به راه افتاد و Nero سرگردان به سوی Nico، Trish و Lady بازگشت و به آنها گفت که Dante در رابطه با Virgil میگوید که او پدر من است!! و Trish و Lady نیز این سخن Dante را تایید کردند و پس از آن Nero که از کوره در رفته است خود را از وَن به بیرون می اندازد که به سوی Dante و پدرش Vergil بازگردد. Dante در پایان کار به Vergil میرسد و هر دو باهم به مبارزه میپردازند، پس از تامل اندکی هر دو نیرو های شیطانی خود را آزاد میکنند و به سوی یکدیگر حمله ور میشوند که پیش از برخورد Nero با ظاهری شیطانی بین آنها قرار میگیرد و مانع نبرد بین دو برادر میشود. پس از این آتش بسی که به واسطه ی Nero اتفاق افتاد، Vergil به پایان این مجادله راضی نشد و نبرد سختی را با فرزندش Nero آغاز کرد و در نهایت مغلوب شد. این درگیری در حالتی ادامه داشت که دروازه ای خطرناک متصل به دنیای دیگری باز بود که تنها Dante و Vergil توان بستن آن را به وسیله ی شمشیر های افسانه ایشان داستان Devil May Cry 5 داشتند، مسیری که رفتی بدون برگشت داشت. در آخرین لحظه دیدار Vergil کتابی که مربوط به V میشد را به Nero داد و رفت. Nero کتاب را برداشته و به همراهی Nico به سوی خانه بازمیگردد و ذست خود برانداز میکند که پیش از واسطه گری بین مبارزه ی Dante و Vergil بدست آورد. در پایان Dante و Vergil که وارد دنیای جدیدی شده اند، همچنان به مبارزه و جدال میپردازند…

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *