Hill Climb Racing 2 | نقد و بررسی و معرفی جزئیات اصلی بازی

اگر از طرفداران و علاقمندان سری بازی های موبایل باشید و به عنوان سرگرمی دیجیتال بر روی این پلتفرم وقت میگذرانید، احتمالاً باید سری بازی های Hill Climb Racing را تجربه کرده باشید و یا حداقل اسمی از آن شنیده باشید.

Hill Climb Racing که معادل فارسی آن را میتوان مسابقات تپه نوردی دانست، سری اول آن در سال 2012 توسط شرکت Fingersoft برای پلتفرم موبایل، سیستم عامل های Android و IOS در دسترس قرار گرفت. این بازی به صورت 2 بعدی در سبک مسابقه ای ساخته شده که در آن شاهد انواع وسایل نقلیه Hill Climb Racing 2 ی سبک و سنگین هستید. پس از انتشار سری اول Hill Climb Racing ، این بازی با بازخورد خوبی از سوی بازیکنان پلتفرم موبایل رو به رو شد که گسترش دهندگان و سازندگان آن را ترغیب کرد تا به ساخت عنوان دوم این بازی بپردازند. Hill Climb Racing 2 در سال 2016 برای سیستم عامل های Android و IOS رونمایی شد و تاکنون توانسته به یکی از عناوین موفق در عرصه ی بازی های موبایل تبدیل شود و همچنان روی بورس باقی بماند. ما در این مقاله قصد داریم از جهات مختلف به بررسی کلی این بازی بپردازیم و نگاهی به شیوه ی ساختار و گیم پلی آن بیاندازیم.

Hill Climb Racing 2

این بازی از هیچگونه داستانی بهره مند نیست و صرفاً فقط بر بستر گیم پلی آن پیاده شده است که به قسمت های مختلفی تقسیم میشود؛ پس از معرفی کامل چهار چوب جریان بازی، در رابطه با این قسمت ها توضیح داده خواهد شد.

Gameplay

محیط بازی

همانطور که گفته شد، این بازی به صورت 2 بعدی ساخته شده است و در همین خصوص در جریان بازی شاهد مناظری در همین سبک هستید. جاده های این بازی در محیط های مختلفی پیاده سازی شده اند که به عنوان مثال میتوان به: جاده های کویری، جاده های آسفالت شهری ( که به شکل تپه ساخته شدند)، جاده های شن و ماسه ای ساحلی، جاده های برفی، جاده های یخی(که بخاطر لغزندگی با جاده های برفی متمایز هستند)، جاده های Hill Climb Racing 2 جنگلی که به انواع مختلفی تقسیم میشوند، جاده های کوهستانی، جاده هایی که در دل معادن طلا جریان دارد و انواع جاده های دیگری که هرکدام به شیوه ی خاص خود طراحی شده اند. با وجود اینکه این بازی بر بستر موبایل اجرا میشود اما جاده های آن در هنگام رانندگی به اندازه ی مطلوبی واکنش پذیر میباشند، این واکنش ها شامل دود، گرد و خاک، تکه های برف و یخ، آب ،گِل و… میباشد که به نوبه ی خود به روند طبیعی تر جلوه کردن مسابقات در بازی کمک میکند.

کنترل

Hill Climb در ظاهر از کنترل بسیار ساده ای تشکیل شده که البته این کنترل در هنگام مسابقه در جاده از پیچیدگی خاص خود برخوردار میباشد. به طور کلی این بازی از دو کنترل گاز و ترمز که در دو طرف صفحه موبایل قرار دارد تشکیل میشود؛ سمت راست (گاز) و سمت چپ (ترمز) که چیزی فراتر از یک گاز و ترمز معمولی میباشند. گاز و ترمز در این بازی علاوه بر کاری که در اصل انجام میدهند، وظیفه ی کنترل Hill Climb Racing 2 بر تعادل وسیله ی نقلیه را نیز بر دوش دارند؛ به طوری که وقتی شما مثلاً با یک ماشین از یک پرتگاه میپرید و گاز را نگه میدارید، سر ماشین شما رو به جلو میچرخد و اگر ترمز را نگه دارید این روند بر عکس شده و سر ماشین شما به سمت عقب میچرخد؛ این روند به شکلی کاربرد دارد که بازیکن بتواند در هنگام فرود، وسیله ی نقلیه ی خود را در قالب تپه ای که روی آن پایین می آید متعادل کند. این جریان شاید پیش پا افتاده به نظر برسد اما در مسابقات تاثیر چشم گیری بر نتیجه ی کار خواهد داشت. Hill Climb از کنترل حساسی بهره میبرد، به طوری که اگر بازیکن در حفظ تعادل وسیله ی نقلیه خود دچار اشتباه کوچکی شود، همین روند ممکن است بر نتیجه ی مسابقه تاثیر بسزایی داشته باشد. تجربه ی شخصی بنده نشان داده که عدم حفظ تعادل در این بازی، حتی اگر به عنوان نفر اول در حال رانندگی هستید، و از پیروزی خود اطمینان دارید، موجب میشود که آخرین نفر از خط پایان عبور کنید. یکی از مزایا و یا شاید معایب این بازی چنین است که اگر شما با حفظ تعادل و رانندگی صحیح و رعایت یک سری اصول، که بدانید در کدام قسمت جاده به چه صورت رانندگی کنید، مهم نیست چه وسیله ی نقلیه ای دارید و یا از چه تجهیزاتی بهره میبرید، با رعایت این نکات اگر ضعیف ترین شرکت کننده باشید، شانس پیروزی شما بسیار زیاد است. از امکانات دیگری که علاوه بر گاز و ترمز در جریان بازی مورد استفاده قرار میگیرد، وجود 3 عقربه مختلف با کارایی های گوناگون میباشد. عقربه ی اول میزان سرعت وسیله ی نقلیه ی شما را نشان میدهد که با واحد RPM اندازه گیری میشود. عقربه ی دوم میزان سوخت یا همان بنزین مصرفی وسیله ی نقلیه Hill Climb Racing 2 شما را نشان میدهد؛ امکان سوخت گیری در طول مسابقه به گونه ای میباشد که تقریباً بین هر 120 متر تا 150 متر، یک گالن بنزین قرار داده میشود که بازیکن میتواند با گرفتن آن، باک بنزین خود را پر نماید؛ در صورت نگرفتن گالن بنزین، بازیکن تقریباً با پشت سر گذاشتن 3 گالن یا به طور میانگین با سپری کردن 500 متر میتواند در بهترین حالت بدون دریافت بنزین به مسیر خود ادامه دهد، اما زمانی که میزان بنزین به حالت هشدار برسد، باید هر چه سریعتر خود را به گالن بنزین بعدی برساند. عقربه ی سوم و آخرین عقربه ای که در محیط گیم پلی بازی وجود دارد، عقربه ی Boost میباشد که در آن توان و قدرت موتور وسیله ی نقلیه شما را نمایش میدهد، به طوری که وقتی موتور را ارتقاء میدهید، میزان حداکثر Boost روی عقربه مربوطه نیز افزایش میابد. عقربه ی Boost تقریباً در اکثر مواقع با عقربه ی سرعت (عقربه اول) به صورت همزمان نوسان پیدا میکنند، اگر پدال گاز یا ترمز را نگه دارید این عقربه ها به آخرین حد خود رسیده و اگر پدال را رها کنید به حالت اول خود باز میگردند.

جاده ها

همانطور که گفته شد، این بازی با جاده های مختلف، از ساختار و طبیعت گوناگونی برخوردار هستند و تنها نقطه اشتراکی که بین جاده ها وجود دارد، قالب تپه ای شکل آنها میباشد که تماماً در رابطه با همه ی جاده ها صدق میکند. این تپه ها به اشکال گوناگون در انواع جاده ها شکل گرفته اند که یک سری از آنها با زمین هم سطح بوده و یک سری در ارتفاع و با فاصله از زمین قرار دارند. درصد قابل توجهی Hill Climb Racing 2 از جاده های این بازی از یک سری موانع برخوردار هستند که بعضی از آنها انصافاً عادلانه نیستند؛ چرا که اینگونه موانع جای آنکه اختلال ایجاد کند یا از سرعت وسیله نقلیه کم کند، عملاً موجب شکست بازیکن در بازی میشود؛ خصوصاً در بروزرسان های اخیر این بازی که یا شاهد جاده هایی با موانع ناعادلانه هستیم و یا ساختار جاده به گونه ای میباشد که شما از هر سو و به هر شکلی که بروید مطمئناً با برخورد هایی مواجه خواهید شد که واقعاً با اعصابتان بازی میکند. اما جدا از این معایب، یکی از مزایای این بازی چنین است که در پایان هر فصل، جاده های آن تغییر کرده و با جاده های جدیدی جایگزین میشود.

وسایل نقلیه

Hill Climb Racing 2 از وسایل نقلیه ی مختلفی استفاده میکند که تعداد آنها در حال حاضر به 19 تا میرسد. این 19 وسیله ی نقلیه، موتور سیکلت ها، انواع ماشین ها (که شامل سوپر اسپرت ها، ماشین رالی، ماشین اسپرت، ماشین های آفرودی و… میشود) اتوبوس، اسنوموبیل، تراکتور (که در بروزرسان های اخیر اضافه شده)، تانک و حتی Hill Climb Racing 2 سفینه فضایی را شامل میشود که هر کدام از خصوصیات خاص خود بهره میبرند. تمام وسایل نقلیه در این بازی قابل شخصی سازی بوده و از همه مهمتر اینکه، سبک رانندگی با هر وسیله نقلیه نسبت به دیگری کاملاً متفاوت است و این ساختار به گونه ای شکل گرفته که بازیکن بتواند تفاوت آنها را به شکلی واضح احساس کند. مثلاً اگر مدتی با ماشین جیپ رانندگی کنید و پس از مدتی رانندگی با ماشین باگز را تجربه کنید، برایتان تازگی داشته و تغییر قابل لمسی را در کنترل Hill Climb Racing 2 گیم پلی بازی احساس میکنید و همچنین در عین حال زمان میبرد تا قلق آن را در دست بگیرید. هر وسیله ی نقلیه در این بازی از 4 ویژگی اصلی بهره میبرد که در تمامی آنها قدرت موتور و قدرت گریپ مشترک بوده و مابقی بر اساس نوع توانمندی ها و امکانات موجود در هر وسیله ی نقلیه متفاوت است. قدرت موتور که وظیفه ی مشخصی را دنبال میکند و گریپ در واقع کشش وسیله ی نقلیه و توانمندی آن جهت حرکت در شیب های تند محسوب میشود.

گیمرپا • Hill Climb Racing 2
نمونه ای از وسایل نقلیه
امکانات موجود برای وسایل نقلیه

در این بازی تمامی وسایل نقلیه از آیتم های یکسانی استفاده میکنند. این آیتم ها به سه دسته: آیتم های معمولی، Epic و Legendery تقسیم میشوند که تک به تک به صورت تصادفی برای انواع خودرو ها به مرور زمان آزاد میشوند. بعضی از این آیتم ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند، به گونه ای که شاید همه بازیکنان فقط از تعداد آیتم های مشخصی استفاده کنند که این عدم تنوع برای چنین بازی پرطرفداری Hill Climb Racing 2 چندان خوشایند نیست. یک سری از آیتم های این بازی، متاسفانه بازدهی گرفتن از آنها کار دشواری بوده و همین امر گاهاً موجب میشود که بازیکن برای قدرت گرفتن از آیتم مورد نظر تمرکز خود را برای مسابقه اصلی از دست بدهد و آن را متوجه استفاده از آیتم کند، درست است که برای استفاده از آیتم باید عملکرد خاصی صورت بگیرد، اما نه عملی که تماماً توجه بازیکن را به خود معطوف کند.

یکی از امکانات موجود در قسمت آیتم ها، بخش Scrap میباشد. فرض کنید شما آیتم های بسیاری در شمارش های مختلف از وسایل نقلیه ی گوناگونی دارید که نمیخواهید از آنها استفاده کنید، بخش Scrap موجب میشود که شما آیتم های مورد نظر خود را به چرخ دنده (نوعی امتیاز در بازی) تبدیل کنید و بتوانید از آن، جهت هرچه قدرتمندتر ساختن وسیله ی نقلیه دلخواه خود مورد استفاده قرار دهید.

شیوه ی امتیاز دهی

بازیکن در Hill Climb به هر شکلی پاداش دریافت میکند، بطوری که این پاداش ها در حین رانندگی و اجرای گیم پلی هم جمع آوری میشود. شما علاوه بر سکه هایی که در طول مسیر بدست میاورید، میتوانید با انجام یک سری حرکات که اغلب آن به صورت روتین و خود به خود انجام میشود نیز سکه بدست آورید. در Hill Climb آن بازه زمانی که وسایل نقلیه شما به واسطه پرش از تپه با زمین فاصله دارد سکه جمع آوری میکند که Hill Climb Racing 2 به آن Air Time میگویند، هرچه بازه ی زمانی بیشتر باشد ضریب دریافت سکه نیز بیشتر میشود؛ یا وقتی که چرخ جلوی وسیله نقلیه شما در حال حرکت روی زمین نیست باز هم سکه بدست می آید که آن را حرکت Wheels نام گذاری کردند؛ انجام حرکاتی نظیر Flip و Back Flip که چرخش کامل وسیله نقلیه شما در هنگام پریدن (رو به جلو یا رو به عقب) میباشد نیز از این قائده مستثنا نیست که با انجام هر دور از این حرکات 10 سکه به دارایی شما در بازی اضافه میشود.

شخصی سازی ها

در Hill Climb امکان شخصی سازی راننده و تمام وسایل نقلیه وجود دارد. برای وسایل نقلیه، بدنه و چرخ ها به شکلی متنوع قابل شخصی سازی بوده و از طرح های زیبا و کاربر پسندی برخوردار Hill Climb Racing 2 میباشد. در ابتدا شاید طرح ها و رنگ های خاصی برای انواع ماشین ها به چشم نخورد، اما به مرور زمان شاهد تنوع در طرح ها و رنگ های خاص خواهید بود؛ این شخصی سازی متنوع فقط مختص بدنه نبوده و چرخ های وسایل نقلیه را نیز شامل میشود.

مورد دیگری از شخصی سازی های موجود در این بازی به راننده اختصاص دارد، به گونه ای که کاربر میتواند، کلاه، لباس، شلوار و کفش و حتی چهره ی مورد نظر راننده را انتخاب کند، به طوری Hill Climb Racing 2 که حتی مثلاً راننده مرد یا زن باشد، رنگ پوست به چه شکل باشد و… . لازم به ذکر است که تمامی شخصی سازی های موجود در بازی اهم از راننده و وسایل نقلیه تماماً از پیش تعیین شده میباشد، اما در خصوص رانندگان باید گفت که تنوع بیشماری برای آن ها وجود دارد که البته لازم به آزاد کردن آنها نیز میباشد که به زمان نیاز دارد.

این بازی به صورت کلی از 3 حالت پشتیبانی میکند، Adventure، Cups، Friends که به معرفی آنها میپردازیم.

حالت اول، Adventure یا همان ماجراجویی نام دارد که بازیکن میتواند با هر وسیله ی نقلیه ای که خریداری مینماید در آن رانندگی کند. شیوه ی رانندگی در این حالت به گونه ای Hill Climb Racing 2 میباشد که در وهله اول هیچگونه مسابقه ای در کار نیست و شما با خودتان مسابقه میدهید(یعنی مثلاً اگر در دور اول با جیپ رانندگی کردید و هر رکوردی را به ثبت رساندید، و پس از آن با Super Diesel رانندگی کنید رقیب شما دقیقاً گیم پلی خودتان میباشد که با جیپ انجام شده است). در حالت Adventure ظاهراً هیچ پایانی اتفاق نمیوفتد و تاکنون کمتر کسی پایان یک مرحله ی Adventure را در این عنوان Hill Climb دیده است. یکی از معایب بازی این است که امکان به اتمام رساندن مراحل Adventure برای بازیکنان خیلی سخت اتفاق Hill Climb Racing 2 میوفتد و شما باید هزینه ی بسیار هنگفتی بر روی وسیله ی نقلیه ی مورد نظر خود بکنید که شاید بتوانید پایان Adventure را ببینید، البته اگر پایانی به آن شکل وجود داشته باشد. چون مسئله اینجاست که شما در این حالت هرچه مسافت بیشتری را میپیمایید، مسیر برای شما سخت تر میشود و گاهاً تپه هایی پیش روی شما قرار میگیرد که تقریباً بالا رفتن از آن غیر ممکن است. Adventure در جاده های مختلف، با مناظر گوناگون پیاده سازی شده و در به روز رسان های اخیر، یک جاده جدید به لیست جاده ها اضافه شده است. لازم به ذکر است که این حالت به صورت Offline هم در دسترس میباشد.

گیمرپا • Hill Climb Racing 2
حالت Adventure

حالت دوم، Friends نام دارد که بیشترین بازخورد آن در قسمت چالش میباشد. 3 راننده به صورت تصادفی از هر کشوری انتخاب میشود و با یک وسیله نقلیه خاص در یک جاده خاص رانندگی میکند، شما به عنوان بازیکن شرکت کننده در این چالش با همان ماشین و همان Hill Climb Racing 2 قدرتی که حریف مسابقه میدهد به چالش میپردازید و اگر در نهایت پیروز شوید به شما جام تعلق میگیرد. در این چالش دقیقاً اصلی که پیاده میشود به نحوه ی کنترل درست وسیله ی نقلیه شما برمیگردد که با همان ترفند گاز و ترمز انجام میشود، در این چالش هر کاربری که حساسیت و دقت بیشتری به کار ببرد، پیروز مسابقه خواهد شد. این چالش هم به صورت مسابقه و هم به صورت Adventure انجام میپذیرد.

حالت سوم، حالت Cups میباشد که به گونه ای از آن به عنوان پرطرفدار ترین حالت بازی نیز یاد میکنند و فقط به صورت Online پشتیبانی میشود. در این حالت بازیکن با وسیله ی نقلیه منتخب خود با سایر بازیکنان هم سطح خود از کشور های مختلف به مسابقه Hill Climb Racing 2 میپردازد. هر مسابقه در این حالت به چند راند و گاهاً یک راند تقسیم میشود که در متراژ های مختلفی پیاده سازی شده اند. این حالت از جعبه های پاداش (Chest) گوناگونی برخوردار میباشد که پس از پیروزی در مسابقات به بازیکن اهدا میشود، باز کردن این جعبه ها به زمان نیاز دارد که در بازه های زمانی مختلف 3 ساعته، 6 ساعته، 8ساعته، 12ساعته و 24 ساعته تقسیم میشوند که در آن لوازم و آیتم های وسایل نقلیه مختلف وجود دارد. یکی دیگر از Chest های موجود Hill Climb Racing 2 در این بازی در قالب Win Race میباشد که به صورت روزانه در دسترس قرار میگیرد و شرط دستیابی به آن، به شکلی میباشد که بازیکن باید در 10 راند مختلف مسابقات نفر اول شود که مجموع این پیروزی در این 10 دور Win Race Chest را به شما اهدا میکند. در حالت Cups رویداد هایی برگزار میشود که این رویداد ها همیشه چند روز پیش از افتتاح آن معرفی میشود و نشان میدهد که در چند روز و چند ساعت آینده آغاز خواهد شد. شما در این رویداد ها شاهد Hill Climb Racing 2 مراحل متنوعی هستید؛ تنوع از این لحاظ که بازی از شما کار هایی برای انجام دادن با وسیله نقلیه تان میخواهد که باید به نتیجه برسانید. اکثر این رویداد ها سخت و چالش برانگیز است، بدین علت که در هر مرحله آن شرکت کنندگان بسیاری حضور دارند که بر اساس امتیازی که جمع میکنند، مجموع این امتیازات در پایان رویداد به جعبه Chest های مختلف تقسیم میشود که برای دست یابی به آن به ترتیب باید 20 امتیاز، 50امتیاز، 200امتیاز و 400 امتیاز جمع آوری کنید؛ اگر مثلاً 200 امتیاز جمع کردید، علاوه بر جعبه 200 امتیازی، جعبه های قبل آن هم به شما تعلق خواهد گرفت. این رویداد ها بیشتر به گروه های 100 نفره تقسیم میشود که به نفر اول 10 امتیاز و به مابقی بر اساس رتبه، امتیاز های 9 به پایین تعلق میگیرد که این نمرات در سطوح مختلف کاهش میابند. به Hill Climb Racing 2 صورت کلی بازیکن میتواند خود و وسیله نقلیه خود را در این رویداد به چالش بکشد و از طرف دیگر نیز به Chest های مختلف دست یابد. سطح بازیکن در این بازی در اصل به واسطه ی رتبه ای که در آن قرار دارد مشخص میشود، اینکه بازیکن آماتور و تازه کار میباشد یا به صورت حرفه ای بازی میکند، بدین شکل مشخص میشود. رتبه بندی ها در این بازی ابتدا از برنز و به ترتیب به نقره، طلا، پلاتینیوم، Dimond و در نهایت به Legendery میرسد که Legendery خود به 6 قسمت مختلف تقسیم میشود که برای آخرین رتبه آن باید 50،000 امتیاز جمع شود و اگر این مقدار امتیاز از حد بگذرد پاداش بیشتری تعلق نمیگیرد. علت Hill Climb Racing 2 رتبه بندی کردن Legendery به این شکل است که امتیازات این رتبه ها به صورت ماهانه به صفر میرسد و بازیکن باید از اول شروع کند، و در این 1 ماه به هر سطح از 6 رتبه Legendery برسد، در خصوص همان سطح به بازیکن Chest بزرگ ماهانه تعلق میگیرد.

گیمرپا • Hill Climb Racing 2
حالت Cups به صورت Multiplayer

فروشگاه

Hill Climb Racing 2 مجهز به یک فروشگاه میباشد که در آن بازیکن میتواند برای خود سکه و الماس بخرد. این فروشگاه دارای 2 قسمت دیگر نیز میباشد که در قسمت اول شاهد یک سری Chest ها و ابزاری هستید که برای وسایل نقلیه مختلف در دسترس قرار داده شده اند که بازیکن میتواند با سکه یا اکثراً الماس این امکانات را برای خود تهیه کند. در قسمت دوم 4 جعبه Chest دیگر موجود میباشد که امکانات داخل آن متغیر هستند؛ لازم به ذکر است که از این 4 جعبه، 1 جعبه آن به صورت رایگان در اختیار قرار میگیرد که در بازه های زمانی مشخص قابل دریافت میباشد، به طوری که در بهترین حالت شما در طول روز میتوانید 3 بار این جعبه را باز کنید.

سخن پایانی

دلایل بسیاری وجود دارد که Hill Climb Racing 2 را به یک عنوان موفق در عرصه ی بازی های موبایل تبدیل کند. این بازی یکی از سیاست های قابل ستایشی که در روند کاری خود اعمال کرده چنین است که بازی برای تمام مردم دنیا با هر ملیتی قابل دسترس میباشد و در همین خصوص پرچم تمامی کشورها از جمله ایران عزیزمان را درخود جای داده است تا پرچم ملیت هر بازیکن در کنار اسم مستعار آن وجود داشته باشد. این بازی به هر شکلی برای بازیکن آیتم، سکه، الماس و … در اختیار میگذارد چرا که در این خصوص، انواع Chest ها را که اکثراً به سادگی بدست می آیند را برای پیشرفت هرچه سریعتر بازیکن در دسترس گذاشته است. همانطور که گفته شد، در این بازی جاده هایی طراحی شده اند که از یک سری موانع غیر عادی برخوردارند که گاهاً موجب شکست بازیکن در آن دور میشود و متاسفانه این قضیه در چند جاده مختلف دیده شده است؛ این موانع غیر عادی به اشکال مختلف وجود دارند که بعضاً شما را در حالتی از مسابقه عقب میاندازد که اصلاً منصفانه نبوده و در چنین شرایطی جبران آن تقریباً غیر ممکن است. یکی از مزایای بازی آسیب پذیر بودن راننده است که بیشتر به بازی جنبه ی خنده دار و جالبی داده است، اما این قضیه در مسابقات مهمی که مثلاً با Boss هایی که در پایان هر سطح وجود دارد اجرا میشود، اصلاً خنده دار بنظر نمیرسد. در این خصوص تنها مسئله ای که مطرح میشود امنیت جانی راننده میباشد که در بعضی وسایل نقلیه به صورت پیش فرض وجود دارد اما متاسفانه در بعضی وسایل نقلیه دیگر باید آن را به شکل آیتم اضافه کرد. اشکال موضوع اینجاست که هر وسیله ی نقلیه تنها میتواند 3 آیتم ببندد و آن خودرو هایی که سقف قوی برای حفظ جان راننده ندارند میتوان گفت 1 آیتم از سایر خودرو هایی که تکمیل هستند و راننده آنها امنیت جانی دارد جلو ترند. متاسفانه این تبعیض غیر منطقی میباشد و چون جزء امکانات اصلی است باید بین تمام وسایل نقلیه رعایت شود. با پشت سر گذاشتن هر رتبه وسایل نقلیه جدید آزاد میشود و در زمانی که به آخرین رتبه (Legendery) میرسید در مسابقات شاهد خودرو های تکراری هستید، به طوری که بار ها دیده شده هر 4 بازیکن در هر مسابقه از یک ماشین استفاده کرده اند؛ توان خودرو ها در هیچ موردی باهم برابری نمیکند و زمانی که شما به عنوان یک بازیکن حرفه ای بازی میکنید و از رتبه ی Legendery پایینتر نمی آیید فقط با تعداد اندکی از خودرو های تکراری رو به رو میشوید که همین روند موجب میشود بازیکن به مرور از بازی خسته شود. متاسفانه گسترش دهندگان بازی توجه چندانی به آیتم ها ندارند و شاید در طول بیش از یک سال اخیر تنها یک آیتم به این بازی اضافه شده که در همان روز های اول بیشتر مورد استفاده قرار میگرفت و سپس به مرور زمان از لیست آیتم های بازیکنان حذف شد.

به طور کلی Hill Climb Racing 2 از جمله عناوین موفق پلتفرم موبایل محسوب میشود که توانسته علی رغم مشکلات ذکر شده، بخاطر کیفیت کاری بالا طرفداران خود را حفظ کند و همچنان با قدرت به کار خود ادامه دهد. کاربران پلتفرم موبایل در سیستم عامل IOS به این بازی امتیاز 4.6/5 و در سیستم عامل Android امتیاز 4.7/5 را اختصاص داده اند.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *