تحلیل بازی Swipe Brick Breaker برای انواع پلتفرم ها

تحلیل بازی Swipe Brick Breaker

Swipe Brick Breaker game review

تحلیل بازی Swipe Brick Breaker

بازی موبایل Swipe Brick Breaker ساخته استودیو Monthly 23 ظاهر بسیار ساده‌ای دارد و به‌راحتی می‌توان با آن ارتباط برقرار کرد. توپی در پایین صفحه وجود دارد و در بالای صفحه نیز یک تا شش ردیف خانه می‌بینیم که روی هر کدام از آنها عددی نوشته شده است.اگر عدد نوشته شده روی هر خانه به صفر برسد آن خانه از بین میرود.تمام هدف بازی این است که توپ‌ها به تعداد عدد روی خانه‌ها با آنها برخورد کنند.

تحلیل بازی Swipe Brick Breaker

هر بار می‌توانید توپ را با زاویه دلخواه به سمت خانه‌ها نشانه بگیرید و آن را پرتاب کنید. بعد از هر پرتاب توپ به سمت پایین صفحه بازخواهد گشت و خانه‌های باقی‌مانده یک ردیف به پایان می‌آیند و از طرفی یک ردیف جدید در بالای صفحه ظاهر می‌شود و باید پرتاب بعدی را انجام دهید.

در هنگام هر پرتاب یک نور سبز نیز در صفحه ظاهر می‌شود که با برخورد توپ با هر کدام از آنها، یک توپ به مجموع توپ‌های شما افزوده می‌شود و پرتاب بعدی شما با توپ‌های بیشتری صورت می‌گیرد.

Swipe Brick Breaker game review

این روند تا زمان رسیدن خانه‌های بالای صفحه به پایین صفحه ادامه پیدا می‌کند و وظیفه بازیکن جلوگیری از وقوع این اتفاق است.

خانه بالای صفحه به شکل تصادفی در بالای صفحه ظاهر می‌شوند و ممکن است در هر مرحله یک تا پنج خانه ظاهر شود. عدد نوشته شده روی خانه‌های ردیف بالا، به اندازه حداکثر توپ‌هایی است که می‌توانید در اختیار داشته باشید. درواقع این خانه‌ها عدد مرحله‌ای که در آن حضور دارید را به نمایش می‌گذارند.

تحلیل بازی Swipe Brick Breaker

بدیهی است که هر چقدر جلوتر بروید، تعداد توپ‌هایی که به‌دست می‌آورید بیشتر خواهد شد و می‌توانید با خیال راحت‌تری خانه‌های بالای صفحه را هدف بگیرید. هدف‌گیری دقیق در زاویه‌های مناسب می‌تواند تعداد زیادی از خانه‌ها را از روی صفحه محو کند و این بزرگ‌ترین جذابیت بازی است.

این بازی با وجود ایده جذاب و اعتیادآور خود بی عیب و ایراد نیست. مشکل از جایی آغاز می‌شود که به مراحل بالاتر می‌رسید و تعداد توپ‌ها زیادتر می‌شود. در اینجا چاره‌ای جز تماشای فرایند برخورد تمام توپ‌ها به خانه‌ها را ندارید و در مراحل بالا مدت زمان زیادی را باید به تماشای بازی بپردازید. این موضوع، هم خسته‌کننده می‌شود و هم باعث تکراری شدن بیش از اندازه بازی خواهد شد.

به طوری که رسیدن به امتیاز ۶۰۰ بازی چند ساعت زمان می‌برد و این اصلاً جذاب نیست. این مشکل با بالا رفتن سرعت بازی به‌راحتی قابل حل بود. مشکل دیگر بازی نحوه ظاهر شدن تصادفی خانه‌ها در بالای صفحه است. بعضی اوقات آن‌قدر خانه‌های کمی در بالای صفحه ظاهر می‌شود که به‌راحتی می‌توانید رکورد خوبی ثبت کنید و به مراحل بالاتر بروید.

تحلیل بازی Swipe Brick Breaker

بعضی وقت‌ها هم بازی بی‌رحم می‌شود و هیچ راهی جز قبول شکست برای بازیکن باقی نمی‌گذارد. گرچه از الگوریتم تصادفی برای ظاهر شدن این خانه‌ها استفاده شده، اما شاهد ثبات خوب و منطقی در آن نیستیم.

بازی Swipe Brick Breaker مثل بسیاری از بازی‌های موبایلی، با ظاهر و سبک بازی ساده خود بازیکن را سرگرم و بعد از مدت کوتاه باعث اعتیاد او به بازی می‌شود.

ایده بازی بسیار جذاب است و قطعاً برای رسیدن به رکوردی بهتر بارها آن را تجربه خواهید کرد.

Swipe Brick Breaker game review

تحلیل بازی Swipe Brick Breaker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *