تحلیل بازی Asphalt 9 Legends | سریع و خشن

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

Asphalt 9 legends review

زمانی که صحبت از بازی‌های Racing موبایل می‌شود، اولین اسمی که به ذهنمان می‌رسد سری بازی‌های Asphalt شرکت Gameloft است.

سری بازی‌های Asphalt مجموعه‌ای است که همیشه و از گذشته تا به امروز، روی موبایل‌ها خوش درخشیده و نسخه‌های مختلف آن با سبک بازی جذاب و طراحی‌های بصری عالی، همواره مورد استقبال قرار گرفته‌اند. حال ما در این مطلب Asphalt 9: Legends را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

Asphalt 9:Legends

گیمرپا • تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

Asphalt 9: Legends به طور کلی، ادامه‌دهنده حس و حال همیشگی مجموعه است.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

به این صورت که شما در این بازی وارد مسابقات مختلف خواهید شد و به مرور زمان، می‌توانید ماشین‌های جدیدی باز کنید یا ماشین‌های فعلیتان را ارتقا دهید و حتی پس از مدتی در مسابقات چندنفره آنلاین شرکت کنید و بجای مسابقه دادن با رقبای کنترل‌شده توسط هوش مصنوعی، با بازیکنان واقعی رقابت کنید.

در این بین در Asphalt 9: Legends، با تجربه‌ای رو به‌ رو هستیم که بی‌نقص نیست و از قضا یک مشکل بزرگ دارد اما با وجود این مسائل، شرکت Gameloft باز هم بازی را خلق کرده که می‌توان زمان خیلی زیادی را صرف تجربه آن کرد و از مسابقه دادن با ماشین‌های اسپرت در محیط‌های بسیار چشم نواز در حالی که موسیقی‌های فوق‌العاده‌ای هم در آن پخش می‌شوند، لذت برد.

در واقع Asphalt 9: Legends، یادآور حس و حال بهترین بازی‌های Racing است و اوقاتی را به یادمان می‌آورد که مثلاً روی PC برای ساعت‌های طولانی مشغول بازی کردن Need for Speed Most Wanted می‌شدیم و از شرکت در مسابقات مختلف یا باز کردن ماشین‌های جدید لذت می‌بردیم.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

پیش‌تر به اینکه Asphalt 9: Legends یک مشکل اساسی دارد اشاره داشتیم و پیش از اینکه بیشتر به این مشکل بپردازیم، باید کمی از کنترل‌های بازی صحبت کنیم.

در Asphalt 9: Legends، شما می‌توانید به سبک اکثر بازی‌های Racing موبایل، ماشین را با استفاده از سنسورهای گوشی و چرخاندن آن به طرفین کنترل کنید. همچنین کلیدهایی هم برای استفاده از قابلیت Nitro یا Drift‌ کرد در بازی تعبیه شده‌اند که بسیار هم در دسترس هستند و استفاده از آنها راحت است.

اما این تنها گزینه موجود برای رانندگی کردن در این بازی نیست و شاهد چند سبک کنترل دیگر از جمله حالت Touch Drive هستیم که مشکل موردبحث ما هم به همین حالت مربوط است.

در حالت Touch Drive، شما به جای اینکه کنترل فرمان ماشین را در اختیار داشته باشید، بیشتر یک تماشاگر هستید و ماشین، به صورت خودکار حرکت می‌کند و با رسیدن به پیچ‌ها هم به شکل درستی می‌پیچد و آن را رد می‌کند.

گیمرپا • تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

Asphalt 9 legends review

در این میان شما فقط کافی است از کلیدهای Drift و Nitro استفاده کنید یا زمانی که به چند راهی‌ها می‌رسید، با انتخاب یکی از جهت‌ها باعث شوید تا ماشین به آن طرف حرکت کند.

این حالت به خودی خود گزینه بدی نیست و از قضا باعث می‌شود تا در شرایطی که امکان کنترل بازی با دو دست را ندارید هم بتوانید Asphalt 9 را تجربه کنید.

اما مشکل از جایی شروع می‌شود که پس از گذشت مدتی و کسب تعداد پرچم مورد نیاز، بخش چندنفره بازی برای شما فعال می‌شود و با این امید که قرار است رقابت‌های جذابی را با سایر بازیکنان داشته باشید، وارد این بخش می‌شوید.

در عین ناباوری، حالت Touch Drive در حالت چندنفره بازی هم در دسترس قرار دارد و این، بدین معنی است که مهارت شما در کنترل ماشین در این بخش تقریباً کمترین اهمیت را دارد و چیزی که باعث می‌شود تا شما برنده یا بازنده مسابقات چندنفره باشید،صرفاً این مورد است که تا چه حد ماشینتان را ارتقا داده‌اید و تقریباً هر بازیکنی که ماشین قوی‌تری داشته باشد، می‌تواند برنده مسابقات چندنفره Asphalt 9 باشد.

درست است که این مشکل در بخش تک‌نفره بازی وجود ندارد اما باعث شده است تا بخش چندنفره بازی، کاملاً از یک مسابقه مهارت محور، به مسابقه‌ای تبدیل شود که کیفیت ماشین در آن حرف اول را میزند و نتیجه این امر، این است که پس از گذشت مدتی بخش چندنفره بازی کاملاً جذابیتش را برای شما از دست می‌دهد و به احتمال زیاد با بی‌خیال شدن آن، به سراغ همان بخش تک‌نفره بازی خواهید رفت.

اما حالا که به مشکل اصلی Asphalt 9 اشاره کردم، با خیال راحت‌تری می‌توانم به سراغ ویژگی‌های مثبت آن بروم.

در یک بازی Racing، مهم‌ترین مورد این است که آیا بازی آن حس رانندگی با یک ماشین سریع را به مخاطب منتقل می‌کند یا خیر و خب جوابم به این سؤال در مورد Asphalt 9، یک بله محکم است.

البته درست است که در این بازی، تفاوت خیلی زیادی بین ماشین‌ها وجود ندارد و مثلاً رانندگی با یک شورلت کامارو فرق زیادی با کنترل یک میتسوبیشی ندارد، اما در مجموع رانندگی با ماشین‌های بازی آن حس هیجان را به خوبی به بازیکن منتقل می‌سازد.

این مسئله حتی زمانی که از کنترل‌های Touch Drive استفاده می‌کنید هم وجود دارد و در حالت‌های کنترل دستی هم بیشتر به چشم می‌آید. سری آسفالت همیشه سعی کرده تا در کنار ارائه یک تجربه ماشین‌سواری هیجان‌انگیز، نیم نگاهی هم به صحنه‌های سینمایی داشته باشد.

این ویژگی‌ها در Asphalt 9 به اوج خود رسیده‌اند و باز هم در محیط بازی، شاهد تعداد زیادی سکوی پرش هستیم که پرش از روی آنها، معمولاً با محیط‌های چشم‌نواز تلفیق می‌شود تا شاهد صحنه سینمایی بسیار جذابی باشیم.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

علاوه بر این Nitro در کل نقش مهمی در بازی دارد و زمانی که از آن استفاده می‌کنید، جدا از گرفتن سرعت بیشتر، با کوبیدن به ماشین‌های حریف باعث می‌شوید تا آنها از مسیر مسابقه خارج شوند و همه اینها، با صحنه‌های سینمایی و افکت‌های زیبایی نمایش داده می‌شوند.

یک مورد تأثیرگذار دیگر در یک بازی Racing، تنوع مسیرهای مسابقه است که Gameloft از این نظر هم در Asphalt 9 سنگ تمام گذاشته است.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

Asphalt 9 legends review

در بازی از کوهستان‌های برفی هیمالیا گرفته تا محیط‌های پرزرق و برق شهرهای آسیایی مثل شانگهای به زیباترین شکل ممکن شبیه‌سازی شده‌اند و مسابقه دادن در هرکدام از آنها، حس و حال منحصربه‌فرد خودش را دارد.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

همچنین نوع محیط و شرایط آب و هوایی، تا حدودی روی تجربه رانندگی شما هم تأثیر می‌گذارد و مثلاً Drift زدن در محیطی برفی، متفاوت از Drift زدن در محیط شهری است و این تغییر آب و هوایی تا حدودی در بازی حس می‌شود.

در کل، Asphalt 9 از نظر گرافیکی واقعاً زیباست و جدا از محیط‌ها، سایر ویژگی‌های بازی هم به شکل زیبایی طراحی شده‌اند و ماشین‌های بازی که از برندهای مختلفی مثل شورلت، داج، نیسان و … هستند

همگی تا آنجایی که گرافیک یک بازی موبایل اجازه می‌دهد، ظاهری شبیه به مدل واقعی دارند. علاوه بر این، افکت‌های بازی هم واقعاً زیبا است.

برای مثال زمانی که در محیطی مثل هیمالیا در حال رانندگی هستید، شاهد زیرش بهمن در پس زمینه خواهید بود یا در محیط‌های کنار دریا، برخورد آب به پلی که در حال عبور یا پرش از روی آن هستید، صحنه‌های واقعاً زیبایی خلق می‌کند.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

همه این موارد، دست به دست هم می‌دهند تا در طول تجربه بازی Asphalt 9، مدام از دید صحنه‌های سینمایی و زیبا لذت ببرید و رانندگی کردن در هر یک از محیط‌های متنوع بازی، حس و حال خاص خودش را داشته باشد. از آن مهم‌تر اینکه همه اینها، با موسیقی‌های فوق‌العاده‌ای همراه شده‌اند که لذت شما از رانندگی در بازی را چند برابر می‌کند.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

Asphalt 9 legends review

موسیقی‌های بازی هم کیفیت خیلی خوبی دارند و هم اینکه کاملاً برای یک بازی Racing سریع و سینمایی مناسب هستند؛ این موسیقی‌ها که اکثراً ریتم تند و سریعی دارند و البته گاهی در منوها تبدیل به موسیقی‌های آرام‌تری می‌شوند، با صداگذاری طبیعی ماشین‌ها همراه می‌شوند و همه اینها، اتمسفر خیلی خوبی را در بازی پدید آورده‌اند.

پیش‌تر به بخش چندنفره Asphalt 9 و مشکلاتی که دارد اشاره کردیم اما خب این بازی Racing، فقط بخش چندنفره نیست و یک حالت Career تک‌نفره هم دارد که از قضا به مراتب جذاب‌تر از بخش چندنفره بازی است.

در بخش تک‌نفره، تعداد خیلی زیادی مرحله وجود دارد که اکثر آنها، به رقابت با سایر ماشین‌ها مربوط می‌شود و در مراحلی هم صرفاً باید در زمان مشخص‌شده یک مسیر را به پایان برسانید.

با اینکه شاید مسابقات بازی از حیث حالت‌های مسابقه دادن تنوع زیادی نداشته باشند، اما به لطف تنوع محیط‌ها و البته چالش‌هایی که بازی از شما می‌خواهد تا در حین مراحل آنها را انجام بدهید، جذابیت مسابقات حفظ می‌شود و بازی به مرور زمان هم حس تکراری شدن پیدا نخواهد کرد.

علاوه بر این Asphalt 9 ماشین‌های متعددی هم دارد که باز کردن آنها هم یک انگیزه مضاعف برای تجربه کردن بازی است. روند باز کردن ماشین‌ها در بازی به این صورت است که به مرور شما کارت‌های مربوط به یک ماشین را از طریق مسابقه دادن یا باز کردن Pack که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، به‌دست می‌آورید و با رسیدن تعداد کارت‌ها به یک عدد مشخص، قادر به باز کردن آن ماشین خواهید بود.

همچنین با اینکه گزینه‌های خاصی به جز تغییر دادن رنگ برای شخصی‌سازی ظاهر ماشین ندارید و این امر در بازی به شکلی کاملاً سطحی قرار گرفته است، اما با استفاده از پولی که دارید می‌توانید ماشین را در زمینه‌هایی چون شتاب، سرعت، کنترل و … ارتقا بدهید که این امر شانس برنده شدن در مسابقات تک‌نفره یا چندنفره بازی را افزایش می‌دهد.

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

گیمرپا • تحلیل بازی Asphalt 9 Legends
تصویری از بازی Asphalt 9:Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

تحلیل بازی Asphalt 9 Legends

گیمرپا • تحلیل بازی Asphalt 9 Legends
تصویری از بازی Asphalt 9:Legends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *