هوش مصنوعی google Brain مغز گوگل از رویا تا واقعیت

هوش مصنوعی google Brain

Google Brain یا (مغز گوگل) یک پروژه ی بزرگ هوش مصنوعی عمیق در گوگل است که این تحقیق را به وسیله ی تحقیقات کامپیوتری به صورت آفلاین انجام میدهد .
ماموریت Google Brain جهت بهبود کارایی افراد با ساخت دستگاه های هوشمند است و برای انجام این کار ، تیم بر روی ساخت مدل هایی با درجه ی انعطاف پذیری بالا تمرکز میکند که میتواند ویژگی های خود را یاد بگیرد و از داده ها و محاسبات موثر استفاده کند .
همانطور که تیم مغز گوگل توضیح هوش مصنوعی google Brain میدهد : این رویکرد گسترده متناسب در زمینه ی آموزش فراگیر ML میباشد و تضمین میکند که اهمیت کار ما نهایتا بستگی به مشکلاتی دارد که در عمل پیاده سازی رخ میدهد و علاوه بر آن تخصص ما در سیستم ها ، این رویکرد را تکمیل میکند و تحقیق در مورد ML و ارزش عملی آن را برای دنیا باز میکند .
پروژه ی مغز گوگل در سال ۲۰۱۱ به عنوان یک اتحاد تحقیقاتی با همکاری Jeff Dean (مغز متفکر هوش مصنوعی گوگل) ، Greg Corrado (پژوهشگر گوگل) و پروفسور Andrew Ng از موسسه استنفرد بوده است . پروفسور Ng علاقمند به استفاده از تکنیک های یادگیری عمیق برای از بین بردن مشکل هوش مصنوعی در سال ۲۰۰۶ بوده است هوش مصنوعی google Brain و همچنین در سال ۲۰۱۱ به همراهی Dean و Corrado شروع به ساختن یک سیستم نرم افزاری آموزش فراگیر در سطح گسترده Distbelief کردند که در بالاترین سطح زیر ساخت محاسباتی گوگل قرار دارد  .
پروژه ی مغز گوگل به عنوان یکی از زیر مجموعه های Google X شروع به فعالیت کرد و پس از آن که موفق شد ، خود را از آن فارغ کرد و همچنین Google Brain پس از فارغ شدن تمام هزینه های Google X را به طور کل پرداخت کرد .
یکی از پروژه های مغز گوگل در فوریه هوش مصنوعی google Brain سال ۲۰۱۷ ، که یک سیستم افزایش تصویر با استفاده از شبکه های عصبی برای پر کردن جزئیات در تصاویر با وضوح بسیار پایین است رو نمایی کرد ، به طور مثال یعنی تصاویری که به این سیستم ارائه میشود با رزولوشن 8×8 آن را به 32×32 تبدیل میکند و نحوه ی عملکرد سیستم به طوریست که نرم افزار از ۲ شبکه ی عصبی مختلف برای ایجاد تصویر استفاده میکند ؛ اولین آن (شبکه ی تهویه) نام دارد که یک تصویر با وضوح پایین را به یک تصویر با وضوح بالا تبدیل میکند و دومین آن (شبکه ی پیشین) که پیکسل تصویر را تجزیه و تحلیل میکند و جزئیات بدست آمده را به تصاویر بسیاری با وضوح بالا تبدیل میکند و به هم متصل میکند و در نهایت دو شبکه برای ایجاد یک تصویر باهم ترکیب میشوند.

هوش مصنوعی google Brain

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *